válkaČeskoslovenskoobjevy

Polští architekti vymysleli unikátní balkon. Dá se po něm chodit na procházku

Polští architekti vymysleli unikátní balkon. Dá se po něm chodit na procházku
Zdroj: contemporist.com

Procházka po betonovém dvoře se může stát velmi příjemnou a trochu adrenalinovou záležitostí. Alespoň tedy v Glivicích, kde skupina architektů Zalewski Architekt Group představila v jednom činžovním bloku nový procházkový balkon.

Tomáš Chalupa 3. března 2015

Některé geniální myšlenky vznikají náhle. Člověk prostě sedí v kanceláři někde v pátém patře a řekne si: teď bych se rád prošel. Jenže není kde. Nějak takhle vznikl koncept procházkového balkonu (walked on balcony). Díky němu se ošuntělý a ponurý dvůr činžovních domů změnil ve velmi zajímavé místo. Na balkoně se dá procházet, relaxovat a poskytuje také jinou perspektivu. Dá se takto přecházet z kanceláře do kanceláře. Tak popisují největší přednosti projektu architekti.

Koncept samozřejmě vypadá velmi zajímavě, přesto se vtírá několik otázek. Co lidé se strachem z výšek? Jak dlouho vydrží zeleň na chodníku, než ji lidé vyšlapou? A co sousedi, nebude jim vadit, že se někdo prochází poblíž jejich oken? Ale nechceme být rýpaví, visutý procházkový balkon je zajímavá myšlenka a určitě by našel uplatnění na mnoha místech nejen v Polsku, ale také v České republice. Ponurých dvorů a činžáků tu máme pořád dost.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu