válkaČeskoslovenskoobjevy

Polka chtěla vypadat jako slavný raper. Kvůli obarvení očních bulv oslepla

Před čtyřtmi lety se Alexandra Sadowska z polské Vratislavi rozhodla pro nevšední zkrášlovací metodu. Po vzoru oblíbeného polského rapera Popka si chtěla obarvit oční bělmo načerno. Využila k tomu služeb začínajícího tatéra Piotra A. Nebezpečný zákrok skončil ale katastrofálně.

Ihned po proceduře žena pociťovala urputnou bolest, kterou na radu tatéra zaháněla prášky proti bolesti. Nakonec úplně ztratila zrak v pravém oku a nyní bojuje se zhoršujícím se viděním v oku levém. Podle doktorů se jedná o poškození, které se už nedá operativně zvrátit. Žena tak jednoho dne pravděpodobně přijde o svůj zrak definitivně.

„Doktoři mi bohužel nedávají moc nadějí na zlepšení. Poškození je příliš hluboké a rozsáhlé. Mám strach, že úplně oslepnu. Nezavřu se kvůli tomu ale do sklepa a nebudu v depresi. Jsem kvůli tomu smutná, ale musím žít dál,“ říká dnes pětadvacetiletá Alexandra.

Tatéra společně se svými obhájci nyní žaluje. Muži hrozí čtyři roky odnětí svobody. „Existuje jasný důkaz, že tatér nevěděl, jak provést takto choulostivou proceduru. I přesto se ji rozhodl vykonat, což vedlo k tragédii,“ stojí ve vyjádření právního týmu.

Jak odhalilo vyšetřování, tatér, který dodnes vlastní salón ve Varšavě, použil tetovací inkoust, který je určený pouze na pokožku těla. Při barvení pravého oka navíc jehlu zasunul příliš hluboko, což uspíšilo ztrátu smyslu.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu