válkaČeskoslovenskoobjevy

Policie utratila 600 dolarů, aby vypátrala zloděje, který ukradl ženě jogurt

Policie utratila 600 dolarů, aby vypátrala zloděje, který ukradl ženě jogurt
Zdroj: odditycentral.com

Policie v tchajwanském hlavním městě Tchaj-peji se honosí tvrzením, že se věnuje každému zločinu na sto procent. Jenže teď čelí výtkám, že jen mrhá svými prostředky a prostředky daňových poplatníků. Přišlo se na to, že policie utratila v přepočtu 600 dolarů, aby provedla analýzu DNA a usvědčila zloděje jogurtu.

Tomáš Chalupa 17. prosince 2018

Případ přišla ohlásit studentka z místní univerzity, které někdo ve sdílené kuchyňce na kolejích ukradl jogurt. Zřejmě nějaký hladovec neměl vlastní a tak prostě vzal, co v ledničce našel. Kdo bydlel někdy na kolejích, tak se s podobným jevem jistě setkal.

Policie ovšem odcizení jogurtu začala skutečně řešit a to se vší péčí. Policie měla naštěstí v ruce velmi dobrý důkaz. Někdo totiž jogurt snědl a skleněnou láhev pak vyhodil do koše. Policii tedy stačilo provést analýzu DNA a mohla ihned najít pachatele. Bylo jasné, že to bude jedna z pěti spolubydlících. Policie je nejprve jednu po druhé vyslechla. Ani jedna se ke snězení jogurtu nepřiznala, takže policie všem odebrala vzorky DNA. A poslala je na analýzu do policejní laboratoře, samotná analýza vyjde zhruba na 600 dolarů.

Jak případ skončil, se vlastně neví. Policie totiž čelí palbě kritiky, že mrhá prostředky daňových poplatníků na bagatelní a směšné případy. Česky se tomu říká jít s kanonem na vrabce, přičemž v tomto případě kanon stojí téměř 600 dolarů. Pokud byla pachatelka usvědčena, nehrozí jí praktiky nic, tedy kromě špatných vztahů s okradenou. Zkrátka celá věc je spíše blamáží, přestože se z ní původně PR oddělení policie snažilo udělat ukázkový případ, jak řeší každodenní problémy obyvatel.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu