válkaČeskoslovenskoobjevy

Pokud nás napadnou mimozemšťané, vyměňujme s nimi naši DNA

Pokud nás napadnou mimozemšťané, vyměňujme s nimi naši DNA
Zdroj: mysteriousuniverse.org

Pokud přiletí, tak klidně mohou být nepřátelští. Mohou nás chtít vyhladit, porobit nebo zotročit. Ano, řeč je o mimozemšťanech. Stále nevíme nejen, jací jsou, ale také zda k nám budou přátelští. Vědec z Vietnamu tvrdí, že ví, co by je na nás zajímalo nejvíce.

Tomáš Chalupa 2. července 2018

Pokud přiletí mimozemské koráby nějaké vyspělé civilizace, naše vlastní technologie je nebudou zajímat, protože budou až směšně primitivní. Asi jako kdyby španělské konkvistadory uchvátila v Jižní Americe kamenná sekyrka. Co jiného by je ale mohlo na naší planetě a civilizaci vlastně zajímat?

Profesor Daniel Helman, přednášející na univerzitě v Hanoji, se domnívá, že zná odpověď. To nejcennější z naší civilizace, co by zajímalo i extrémně vyspělé mimozemšťany, by byla naše DNA. „Naše životní prostředí je unikátní a stejně tak naše DNA a DNA všech organismů,“ říká Helman. Jak ale s takovou informací máme naložit?

Podle Helmana máme začít naši DNA směňovat nebo s ní obchodovat. Může to zajistit přežití lidského druhu tváří v tvář invazi mimozemšťanů, kteří se nebudou rozpakovat vyhladit celé lidstvo. Pokud bude naše DNA zachována, je možné, že by ji mimozemšťané jednou použili a znovuobnovili lidský druh v něčem, co by se dalo nazvat jako mimozemská zoo. To může být místo, kde budou shromážděny živí tvorové ze všech galaxií, ať už pro vědecké nebo jiné účely. Je otázkou, jestli by někdo chtěl v takové zoologické zahradě vůbec žít a jestli není lepší, aby celé lidstvo v tom případě raději vyhynulo.

Otázkou také je, zda mimozemšťané budou chtít s DNA nějak obchodovat nebo za ni něco vyměňovat. Mají mnoho jiných metod, jak se k ní dostat, samozřejmě většinou násilných. Mohou si pak naklonovat samozřejmě celé lidstvo a stejně tak mohou lidskou DNA použít ke křížení s jinými vesmírnými druhy. Možnosti jsou prakticky neomezené a Helmanova teorie v tomto ohledu obsahuje mnoho trhlin. Jsou v ní však dva zásadní body, které nelze přehlížet. Skutečně je velmi pravděpodobné, že mimozemšťané by k lidstvu byli nepřátelští a vyhladili by je, a také je pravda, že DNA je jednou z mála věcí, kterou by na lidech mohli považovat za cennou. Nejspíš by nám to tváří v tvář mimozemské invazi nijak nepomohlo, stejně jako zlato nepomohlo jihoamerickým civilizacím, když připluli Španělé.

Další články

Zavří­t reklamu