válkaČeskoslovenskoobjevy

Pohlednice odeslaná na Halloween 1920 konečně dorazila

Pohlednice odeslaná na Halloween 1920 konečně dorazila
Zdroj: Brittany Keech
+ 1 fotka+ 2 fotky

Nedoručené nebo ztracené dopisy, pomalý přenos informací - takové byly nevýhody, které skýtala (a stále skýtá) klasická pošta. Na stranu druhou, díky emailové komunikaci můžete jen stěží zažít překvapení jako Američanka, která dostala sto let starou pohlednici.

Simona Knotkova 16. září 2020

Když Brittany Keech objevila 8. září letošního roku ve své schránce sto let starou pohlednici se známkou George Washingtona, první si myslela, že je to podvod a někdo si z ní střílí.

„Byla jsem upřímně překvapená. Zprvu jsem to nemohla ani přečíst, ale vypadalo to staře. Když jsem se na ni podívala blíž a věnovala jí delší pozornost, všimla jsem si, že pochází z roku 1920. Byla adresována na mou adresu, ale ve skutečnosti nebyla pro mě. Už podle toho, co dopis obsahoval, mi došlo, že je to něco víc než obyčejná pohlednice, kterou si můžete koupit na eBay a pak ji někomu poslat,“ vypráví žena.

Thumbnail # Dopis z války byl po 72 letech konečně doručen. Těhotná žena v něm psala svému manželovi
Mohlo by Vás zajímat:

Dopis z války byl po 72 letech konečně doručen. Těhotná žena v něm psala svému manželovi

Pohlednice přišla na adresu v Beldingu v Michiganu, kterou obývá druhým rokem. V minulosti už dostala zásilky určené původním obyvatelům, ale pohlednice odeslaná 29. října 1920 je skutečná rarita. V její zprávě stojí:

„Drazí bratranci. Doufám, že vás tato pohlednice zastihne všechny v pořádku. My se máme docela dobře, ale matka má strašně chromá kolena. Je tu příšerná zima. Otec se zrovna holí a matka mi říká vaši adresu. Na noc budu muset zavřít. Snad je babička i děda v pořádku. Nezapomeňte nám napsat – Roy má už své kalhoty spravené.“

Jak už nyní víme, pohlednice bratrance (popřípadě bratrance a sestřenici) nezastihla vůbec. Keech se ale rozhodla, že to tak nenechá a pustila se do pátrání po skutečných majitelích. Respektive jejich potomků. Díky rozhovoru s The New York Times se ozval člověk, který je údajně v rodinném spojení s Royem McQueenem, jemuž byla pohlednice adresována. Zda se jedná o pravého potomka, nebo pouze o shodu jmen, pomůže ženě určit genealogie.

Díky tomu jsem přestala myslet na všechno, co se momentálně děje ohledně pandemie, a měla jsem co na práci. Jinak se teď docela nudím, když nepočítám domácí učení se synem. Bylo hezké řešit zas něco jiného v pozitivním duchu, což je směr, kterým se momentálně ubírám,“ uzavírá.

Další články

Zavří­t reklamu