Rozdíly mezi jednotlivými ložnicemi jsou někdy opravdu propastné.

Rozdíly mezi jednotlivými ložnicemi jsou někdy opravdu propastné. | zdroj: dailymail.co.uk


Pohled do ložnice: Podívejte se, jak žijí lidé z různých zemí světa

TÉMATA: fotografie | bydlení | svět

user-avatar

Simona Knotková

3. 10. 2016 | 16:30

Zajímá vás, jak žijí lidé v různých koutech země? Nahlédněte do fotografického projektu jihoafrického filmaře a fotografa Johna Thackwraye.

Thajsko, Irán, Rusko či Bolivíe – tam všude John Thackwray zavítal v rámci projektu My Room Project (Můj pokoj) a fotil ložnice obyčejných lidí. Za šest let nasbíral dvanáct stovek fotografií z celkem 55 zemí. Vybrané z nich poté zveřejní ve stejnojmenné knižní publikaci.

"Zajímal mě životní styl a kultura, jak asi žijí lidé mého věku a jak moc se svět mění," objasňuje Jihoafričan, co stálo u zrodu projektu.

Během svých cest byl svědkem různých extrémů. Potkal se s chudobou, vykořeněností i násilím a poznal, že spravedlnosti se ve světě moc nedostává. Na stranu druhou ale zažil i mnoho pozitivních a nezapomenutelných momentů.

"Syrské a palestinské uprchlické tábory byly smutnou podívanou, stejně tak mladí lidé ve Rwandě, kterým genocida v roce 1994 vzala celé rodiny. Silným zážitkem byla setkání s uvězněnými narcos v severním Mexiku. A pak mě třeba nadchli spirituální Indové či blázniví Japonci."

Na některé z nafocených ložnic se podívejte v naší galerii.

user-avatar

Simona Knotková

3. 10. 2016 | 16:30

Zavří­t reklamu