Opravdu malebná podívaná.

Opravdu malebná podívaná. | zdroj: boredpanda.com


Pohádkový kraj plný barevných domků a vína - takové je francouzské Alsasko

TÉMATA: cestování | francie | alsasko

user-avatar

Simona Knotková

17. 04. 2016 | 09:00

Blíží se doba dovolených a s ní i otázka, kam letos vyrazit. Přímořská letoviska jsou už celkem ohranou lokalitou. Co takhle tento rok zkusit něco nového, ale zato ještě více kouzelnějšího a pozoruhodného? Vaše srdce si jednoznačně získají vesničky z francouzského Alsaska.

"Čekala jsem, že to bude krása, ale realita stejně předčila všechna má očekávání. Malé vesničky se středověkými domky, víno, všude po ulicích a zdech květiny a velmi dobré jídlo. Určitě ochutnejte alsaskou kuchyni!" popisuje své zážitky autorka fotek z následující galerie Sandra Rugina.

Jedním z míst, které během svého výletu navštívila, bylo i malé město Colmar. Díky jeho kanálům se mu přezdívá malé Benátky. Fotografka nicméně doporučuje hlavně návštěvu Riquewihr, které ji dle jejích slov uchvátilo nejvíc.

Výletníky jistě zaujmou barevné domky. Jejich barevnost není z důvodu okrasy. Barva dříve označovala, co se v kterém domě prodávalo.

Alsaský region najdete v nejvýchodnější oblasti Francie, a tudíž i nejblíže k našim hranicím. Nechte se na jeho prohlídku zlákat fotodokumentací pod článkem!

user-avatar

Simona Knotková

17. 04. 2016 | 09:00

Zavří­t reklamu