Umývat podobné vlasy musí být dřina. Kravčenko si je taky umývá jenom jednou za tři týdny.

Umývat podobné vlasy musí být dřina. Kravčenko si je taky umývá jenom jednou za tři týdny. | zdroj: dailymail.co.uk


Pohádková Locika existuje! Vlasy má dlouhé přes 2 metry a najdete ji na Ukrajině

TÉMATA: ženy | vlasy | ukrajina

user-avatar

Simona Knotková

25. 12. 2018 | 11:00

Už více jak 28 let si údajně nestříhala vlasy Ukrajinka Alena Kravčenko. S dvoumetrovými prameny připomíná živou verzi pohádkové Lociky.

Když si třiatřicetiletá podnikatelka naposledy stříhala vlasy, měla pouhých pět let. Od té doby si pěstuje dlouhou hřívu, která jí sahá až na zem. A nic na tom nehodlá měnít.

"Díky nim jsem sama sebou – jedinečnou ženou, která se hodně věnuje věcem, na kterých jí záleží. Jsem vcelku skromný člověk, ale miluju způsob, jakým se lidé na mé vlasy dívají, když si je výjimečně rozpustím. Pamatuju si, jak je na třetím nebo čtvrtém rande poprvé uviděl můj budoucí manžel. Byl z toho docela v šoku," přiznává již deset let vdaná žena a matka šestiletých dvojčat.

Právě kvůli dětem je po většinu času nosí zapletené v copu nebo drdolu. "Když moje děti povyrostly, musela jsem si je začat častěji uvazovat, protože si s nimi rády hrály a tahaly mě za ně. Je to i mnohem pohodlnější nosit je v drdolu, i když je to celkem tíha."

Pokud byste čekali, že se o své vlasy přehnaně stará, mýlili byste se. Alena dokonce přiznává, že si je myje pouze jednou za tři týdny. Dobře ví, že nadbytek chemické péče vlasy poškozuje.

"Ráda se o své vlasy starám. Zároveň si je ale neumývám dost často, protože si myslím, že kosmetické přípravky jim nedělají dobře a vlasy kvůli nim slábnou a pomaleji rostou. Nejraději je mám v přirozeném stavu a na to jsou nejlepší právě přírodní oleje, které udržují jejich lesk."

Dodává, že na vlasové kondici se z velké části podílí také zdravotní stav člověka. "Před nedávnem jsem četla, že růst vlasů ovlivňuje fyzická a duševní pohoda člověka. Pokud je to pravda, dělám asi něco hodně dobře."

Byla by ráda, kdyby ji v pěstování dlouhé hřívy následovaly i dvě její dcery Miroslava a Valerie. Konečné rozhodnutí ale nechá na nich. "Učím je, že dlouhé vlasy jsou něco překrásného, na co by měly být pyšné. Snad jednoho dne pochopí, kolik hrdosti se skrývá v mých vlasech a jaké potěšení mi celé ty roky přináší," uzavírá.

user-avatar

Simona Knotková

25. 12. 2018 | 11:00

Zavří­t reklamu