válkaČeskoslovenskoobjevy

Podobnost se Sophií Loren ji prý dohnala na plastiku. Ani poté se ale herečka velké slávy nedočkala

Podobnost se Sophií Loren ji prý dohnala na plastiku. Ani poté se ale herečka velké slávy nedočkala
Zdroj: vintag.es
+ 35 fotek+ 36 fotek

Podobnost se Sophií Loren byla pro italskou herečku Scillu Gabel darem i prokletím. Zatímco její kolegyně zářila na plátně, ona postupně upadala v zapomnění.

Simona Knotkova 6. ledna 2020

Scilla Gabel (rodným jménem Gianfranca Gabellini) se narodila 4. ledna 1938 v rodišti slavného Federica Felliniho, italském městě Rimini. Studovala práva na Oxfordu, kde údajně získala dokonce doktorát, ale více ji lákala kariéra na stříbrném plátně. Podobnost s o čtyři roky starší Sophií Loren jí v 50. letech otevřela dveře do italské kinematografie a Gabel začala vystupovat jako její dablérka. To, co ji do světa filmu dostalo, se jí ale paradoxně nakonec stalo překážkou. Scilla byla neustále spojována s Loren a nedařilo se jí prorazit jako svébytná herečka. Podle nepotvrzených historek prý dokonce podstoupila dvě plastické operace, aby se aspoň trochu vzdálila vzhledu slavnější divy.

Po domnělé změně zevnějšku přicházely hlavní role v menších italských filmech. Počátkem 60. let se stala jednou z ikon populárních biblických a antických filmů. V těchto filmech (například Sodoma a gomora, Spartakova pomsta, Sedm otroků proti celému světu) ovšem nebyly od žen vyžadovány velké herecké schopnosti a stačilo, že prostě jen vypadaly dobře v dobových kostýmech. Gabel tak zabředla do škatulkových rolí, ze kterých se jen těžko vymaňovala. Podobně stereotypní byly také postavy v dobrodružných snímcích, do kterých byla obsazována. Teprve přesun na televizní obrazovku jí vysloužil zajímavější příležitosti a větší uznání. Ani tady ale velkou kariéru neudělala. Ze světa filmu odešla koncem 60. let a postupně upadla v zapomnění.

Její další život je z toho důvodu zahalen rouškou tajemství. Ví se, že se v roce 1968 provdala za scenáristu Piera Schivazappa. O šest let později se páru narodil syn Emilian. V roce 1999 médii proběhla také zpráva o brutální vraždě jejího otce, kterého nožem napadla nájemnice. Kde a jak bývalá herečka ale žije dnes? To ani vševědoucí Google neví.

Její krátkou kariéru si můžete připomenout prostřednictvím naší galerie.

Další články

Zavří­t reklamu