válkaČeskoslovenskoobjevy

Podnikatelé ze Silicon Valley hledají UFO

Podnikatelé ze Silicon Valley hledají UFO
Zdroj: messagetoeagle.com

Deep Prasad je ředitelem kanadského startupu QuantumR sídlícího v Sillicon Valley. Zaměřuje se na vývoj kvantových počítačů. Mimo to také hledá UFO, aby mohl použít mimozemské technologie. A rozhodně v tom není sám.

Tomáš Chalupa 21. srpna 2019

Mimozemské civilizace, pokud na Zemi skutečně přiletěly, zde mohly zanechat neuvěřitelné technologie. Možná jsou někde tady, jen je objevit, a lidský pokrok se může dostat na zcela novou úroveň. Takto uvažuje nejen Prasad, ale třeba také Rizwan Virk, který vede společnost PlayLabs@MIT, rovněž se sídlem v Sillicon Valley. „Zajímám se o tento fenomén (UFO), protože věřím, že naše věda nám poskytuje zhruba 5 procent pravdy o naší realitě. 95 procent je mimo nás,“ říká Virk.

Podle něj do výzkumu a hledání UFO neinvestuje mnoho lidí, protože výsledky jsou nejisté. Málokdo se navíc k takovým investicím veřejně hlásí, protože by se zesměšnil. Mezi další významné podnikatele, kteří nějakým způsobem investují do výzkumu UFO, patří také viceprezident esportového gigantu ESL James Lampkin, který rovněž tvrdí, že je potřeba hledat UFO, „protože může přinést nové a revoluční technologie“. Podle něj je celá problematika ale zprofanovaná médii, která jen kloužou po povrchu a nevěnují se problematice seriózně.

Samotné pojetí pojmu UFO je podle něj příliš úzké. Nemusí to být jen ony obligátní létající talíře nebo podivné objekty pohybující se na obloze, nejrůznější světelné koule nebo disky. Například podle dr. Michaela Masterse mohou být mimozemšťané schopní cestovat v čase a naši planetu tak navštěvují v rámci těchto cest. „Mohou to být klidně naši vzdálení potomci, kteří se vracejí v čase, aby nás studovali,“ říká Masters. Technologii, kterou by v takovém případě bylo možné objevit, by byl vlastně stroj času, a nikoliv vesmírné plavidlo.

Je třeba přiznat, že jsou to všechno odvážné myšlenky a teorie, ale stále narážejí na skaliska reality. UFO se bohužel zatím nepodařilo nikomu objevit. Nepodařilo se ani zachytit mimozemské signály z hvězd, jak se o to pokouší projekt Breaktrough. To neznamená, že mimozemšťané neexistují nebo že máme pátrání po nich vzdát, jen to asi bude běh na hodně dlouhou trať.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu