válkaČeskoslovenskoobjevy

Podle harvardského profesora je lidstvo možná jen experiment mimozemšťanů

Podle harvardského profesora je lidstvo možná jen experiment mimozemšťanů
Zdroj: Pixabay
+ 2 fotky+ 3 fotky

Teoretický fyzik Avi Loeb vydal před nedávnem knihu Extraterrestrial: The First Sign of Intelligent Life Beyond Earth. Zabývá se v ní možností existence inteligentního života mimo naši planetu.

Simona Knotkova 8. února 2021

V říjnu 2017 zachytil dalekohled Pan-STARRS 1 neznámý mezihvězdný objekt, který proletěl Sluneční soustavou. Vědci ho původně považovali za kometu, později upřesnili, že to byla protáhlá planetka. Oumuamua, jak ji pojmenovali, je s velkou pravděpodobností první pozorovaný objekt, který nepochází ze Sluneční soustavy, ale přiletěl k nám z mezihvězdného prostoru. Podle teoretického fyzika Aviho Loeba by právě on mohl být prvním zaznamenaným důkazem dalšího života ve vesmíru. Planetka byla ve skutečnosti možná sondou, kterou k nám vyslala mimozemská civilizace. Tuto teorii dále rozvíjí ve své nové publikaci.

Thumbnail # V následující dekádě k nám přiletí více tajemných objektů, jako byla Oumuamua
Mohlo by Vás zajímat:

V následující dekádě k nám přiletí více tajemných objektů, jako byla Oumuamua

Loeb už několikrát v minulosti zkritizoval aroganci lidské rasy, která si myslí, že je ve vesmíru sama. „Inteligentní forma života je v historii Země poměrně nová. Pokud se ale mohla vyvinout tady, je možnost že existuje i někde jinde. Podle mého názoru bychom neměli předstírat, že jsme ti jediní, to nejchytřejší děcko ze čtvrti, protože je velice pravděpodobné, že nejsme nejchytřejším děckem ze čtvrti. Možná jsme jenom součástí experimentu, kdy někdo zasadil na Zemi život a teď nás sleduje. Pokud je to tak, určitě je zklamaný. Takové by aspoň bylo moje zhodnocení po přečtení ranních novin,“ míní teoretik.

Poukazuje na paradox, kdy se v masových médiích probírají pro běžného člověka naprosto nepochopitelné věcí, ale stále se nevěnuje dostatek pozornosti mimozemskému životu.

Thumbnail # Tvůrce univerza nám možná nechal vzkaz, je v mikrovlnném pozadí
Mohlo by Vás zajímat:

Tvůrce univerza nám možná nechal vzkaz, je v mikrovlnném pozadí

„Jak můžou být vědci tak troufalí a vyhýbat se této otázce, když mají potřebné technologie a když se veřejnost o toto téma tak extrémně zajímá, zatímco na druhé straně tu máte teoretické fyziky, kteří mluví o dalších dimenzích, teorii superstrun nebo u multivesmírech? Hlavně multivesmír je velice oblíbeným tématem v mainstreamu. Jak to, že se tohle probírá v konzervativním mainstreamu, ale nikdo už neřeší hledání mimozemského života?“ ptá se.

Zájemci se mohou více dozvědět v jeho knize Extraterrestrial: The First Sign of Intelligent Life Beyond Earth, která je v prodeji od 26. ledna.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu