Záhadu kruhového ostrova v Argentině má vyřešit expedice filmařů a odborníků. | zdroj: youtube.com


Podivný kruhový ostrov u Buenos Aires zajímá ufology, je to tajná základna?

TÉMATA: záhady | ostrovy | ufo | argentina

user-avatar

Tomáš Chalupa

5. 09. 2016 | 11:00

Zcela pravidelný kruh obklopený malým kanálem vody. Kolem pak hustý prales. Tak vypadá podivný ostrov poblíž Buenos Aires. Ufologové se domnívají, že jde o tajnou základnu. K ostrovu se dokonce vypraví speciální tým, aby jej prozkoumal.

Průměr ostrova i s vodním kanálem je 118 metrů. Jak tvar ostrova, tak vodního kanálu je dokonale kruhový. Ostrov je plovoucí a rotuje po obvodu kanálu. Voda kolem ostrova je velmi čistá a studená, mnohem více, než je v této lokalitě jinak běžné. Záhad kolem ostrova se tu objevuje celá řada, a proto se skupina nadšenců chce k ostrovu vypravit s vědeckým zařízením a pořádně ho prozkoumat. Na svou expedici vybírá peníze na Kickstarteru. 

"Chceme odhalit všechna tajemství ostrova u řeky Paraná, který se prokazatelně pohybuje po své vlastní ose. Chceme prověřit, zda je něco pravdy na příbězích o UFO a dalších paranormálních jevech, které se k tomuto ostrovu vážou," stojí v prohlášení na stránkách Kickstarteru. Tým povede režisér Sergio Neuspiller a technologický expert Pablo Martinez. Ostrov, kterému se říká Oko, se nachází na souřadnicích: 34°15'07.8'S 58°49'47.4"W. Ostrov poprvé spatřil Neuspilllerův filmový štáb před půl rokem, a dokonce se jim podařilo na něj vstoupit. Vchod do případné podzemní základny však nenašli. Od té doby se plánuje expedice k tomuto záhadnému místu. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

5. 09. 2016 | 11:00

Zavří­t reklamu