válkaČeskoslovenskoobjevy

Podivné zvuky, které děsí Brity, prý pochází z tajného projektu Aurora

Podivné zvuky, které děsí Brity, prý pochází z tajného projektu Aurora

Britové mají poslední dobou problémy s tajemnými zvuky, které se ozývají na obloze. Nyní se objevila spekulace, že jde o nadzvukové motory letadla, které se tajně vyvíjí pod názvem Aurora.

Tomáš Chalupa 16. prosince 2014

Naposledy k tomu došlo 30. listopadu. Silné hřmění a podivné výbuchy kdesi vysoko na nebi, drnčení skla, domácí zvířata vyděšená k smrti. Tyto úkazy děsily lidi na různých místech od Aberdeenu ve Skotsku po Devon v Anglii. Zprávy o identických zvucích byly zaznamenány také v New Yorku. Vysvětlení chybí, respektive je jich mnoho. Nejčastěji souvisí s meteorologickými úkazy, případně s jakýmsi druhem meteoritů, které letí atmosférou. Po pravdě řečeno, nic moc zajímavého, ale také nic moc přesvědčivého.

Aurora, jedna z mnoha představ, jak by stroj mohl vypadat

Aurora, jedna z mnoha představ, jak by stroj mohl vypadat

Pod kotlem nejrůznějších teorií nyní mohutně přitápí tvrzení, že zvuky souvisí s testováním superrychlého nadzvukového letounu známého jako Projekt Aurora. Například podle doktora Bhupendra Khandlewaie, pracujícího jako výzkumný expert v Sheffieldu, je zvuk nejvíce podobný experimentálnímu pulznímu motoru. Ten by měl mít právě stroj Aurora. Jenže… je tu několik podstatných “ale“.

Blackbird byl nejrychlejší stroj na světě, teď se vyvíjí jeho nástupce

Blackbird byl nejrychlejší stroj na světě, teď se vyvíjí jeho nástupce

Auroru nikdy nikdo neviděl, ani se s jistotou neví, že podobný projekt skutečně běží. Vše má být tak tajné, že se vlastně neví vůbec nic. Snad má jít o nástupce letounu Lockheed Martin SR-71 Blackbird, schopného dosáhnout rychlosti 3.5 Machu. Ten je již dávno vyřazený, a tak možná armáda skutečně vyvíjí nový stroj. Vše ovšem vychází ze značně fousaté zprávy magazínu Aviation Weeek and Space Technology, který v roce 1989 přišel s objevem, že zhruba půl miliardy dolarů dala armáda na tajný výzkum v oblasti letectví pod kódovým označením Aurora.

Možná že Auroru už dávno známe, je to tenhle B-2 Spirit?

Možná že Auroru už dávno známe, je to tenhle B-2 Spirit?

Od té doby se o Auroře neustále mluví, ale nikdo ji nikdy neviděl. Podle jedněch to byl projekt vedoucí k dnes již známému špionážnímu letadlu B-2 Spirit, podle jiných je to stroj, který ještě veřejnost nespatřila. A když Lockheed Martin na podzim loňského roku oznámil, že vyvíjí špionážní stroj se schopností dosáhnout rychlosti Mach 6, konspirátoři měli žně. Je to určitě Aurora! A nyní se tajemné zvuky nad Anglií a New Yorkem připisují testování právě tohoto stroje. Že se zvuky ozývaly současně nad Anglií i New Yorkem, je detail, který ovšem zatím vysvětlení konspirátorů unikl.

Další články

Zavří­t reklamu