Elizabeth Taylorová a Michael Jackson

Elizabeth Taylorová a Michael Jackson | zdroj: webipedia.es


Podivné přátelství Elizabeth Taylorové a Michaela Jacksona: Co ty dva vůbec spojovalo?

TÉMATA: michael jackson | elizabeth taylor | láska | vztahy | slavné dvojice

user-avatar

Yvonne K.

5. 10. 2017 | 14:00

Vztah mezi králem popu Michaelem Jacksonem a o čtvrtstoletí starší herečkou Elizabeth Taylorovou patřil k těm nejzvláštnějším v celém Hollywoodu. Provázely jej okázalá gesta, kdy Jackson nechal pro Taylorovou vymalovat apartmá v Neverlandu v barvě jejích fialkových očí a ona mu zas poslala z Asie jako dárek slona. Podivné přátelství jim vydrželo téměř 30 let a nerozdělila je ani zpěvákova předčasná smrt.

Když se Michael Jackson s Elizabeth Taylorovou v roce 1986 poprvé spolu objevili na veřejnosti, vyvolalo to velký rozruch. Ty dva by si jen málokdo uměl představit jako pár. Je však spojovalo víc než jen hvězdná sláva. Jak píše Donald Bogle v knize “Elizabeth a Michael: Královna Hollywoodu a král popu – love story”, měli hodně společného. Oba jako by se stáli chtěli vracet do dětství, o které je de facto jejich rodiče připravili. Michael se stal hvězdou již v 8 letech, kdy účinkoval spolu se svými bratry ve skupině The Jackson 5, a Liz se ve filmu objevila již v devíti letech, dva roky nato uzavřela svoji první smlouvu se společnosti Metro-Goldwyn-Mayer a stala se dětskou filmovou hvězdou 40. let. Jacksona jeho otec tak tvrdě bil, že to na něm zanechalo psychické následky na celý život. Také otec Taylorové nešel daleko pro ránu, zvlášť když se opil.  Oba umělci se během své kariéry potýkali se zdravotními problémy a stali se závislými na užívání lékůMichael Jackson s Elizabeth Taylorovou a Sophií Lorenovou

Byl to ovšem Jackson, kdo jako první projevil o seznámení zájem. Chtěl se s hereckou legendou nejen seznámit, ale získat si její náklonnost, píše ve své knize Bogle. Taylorová byla v jeho očích filmovou i mateřskou bohyní, ztělesněním hollywoodské historie.

Seznámili se jen půl roku po smrti Richarda Burtona, osudového muže Taylorové, za nějž se herečka dvakrát provdala. V prosinci roku 1984 Jackson pozval Liz na svůj koncert v Los Angeles, ona ale odtud předčasně odešla, protože z lóže, kterou pro ni vyhradil, špatně viděla na pódium. Michael jí pak volal, aby mu odpustila. Od té doby si údajně telefonovali každý den. Michael Jackson a Elizabeth Taylor na předávání amerických hudebních cen v roce 1986.

Později Elizabeth pozvala Jacksona na čaj. Zeptal se jí, zda si může vzít s sebou bublifuk a svého šimpanze – a ona nadšeně souhlasila. Zvířata přeci miluje!

“Společně jsme trávili stále více času. Stali se z nás  skutečně dobří přátelé, kteří si všechno řeknou,” vzpomínala později Taylorová. 

Oba milovali děti, hračky, rádi hráli hry, prohlíželi si obrázkové knihy. Navštěvovali zábavní parky, společně chodili do kina na animované filmy. Během promítání se vzadu drželi potajmu za ruce. “Byly jako dvě děti, které chodí za školu, perou se o jídlo, klevetí, blbnou a dovádí o přestávce mezi natáčením,” píše Bogle ve své knize.  Michael Jackson a Elizabeth Taylor v roce 1987

V prvních letech jejich vztahu si Jackson oblíbil roli ochránce a džentlemana a svoji družku opečovával nadmíru velkorysým způsobem. Zahrnoval ji drahými šperky včetně 17 karátového diamantového prstenu, diamantových náhrdelníků a rubíny vykládaných hodinek. To popuzovalo Jacksonovu rodinu. Jacksonova matka údajně jednou prohlásila, že Taylorová jí “ukradla syna”. Když v červnu roku 1990 skončil Jackson v nemocnici, nevpustil k sobě do pokoje rodinu, aby mohl být s Elizabeth o samotě.

Na popud Taylorové se Jackson v roce 1987 odstěhoval z rodného domu a pořídil si ranč v Los Olivos, kde pak vybudoval svůj Neverland. Rozlehlá nemovitost čítala několik pokojů pro hosty včetně speciálního apartmá pro Elizabeth Taylorovou s obrovskou postelí jak pro královnu. Jackson chtěl toto apartmá nechat vymalovat na fialovo, přesně v odstínu očí Taylorové, ale malíři se bohužel nepodařilo této barvy ke spokojenosti zadavatele zakázky dosáhnout. Michael Jackson se ujal role pořadatele svatby Elizabeth Taylorové.

V roce 1991 Jackson pro Taylorovou uspořádal v Neverlandu i svatbu, když se rozhodla se po osmé provdat a jako sedmého manžela si vzít dělníka Larry Fortenskyho. Jacksona to tehdy přišlo na jeden a půl milionů dolarů. Šťastná novomanželka se mu odvděčila tím, že mu z Asie lodí poslala slona jménem Gypsy. Jacksonova reakce na sebe nenechala dlouho čekat – věnoval jí obrovskou tapetu s její tváří.

V roce 1997 Jackson pro svou ikonu složil také song příznačně nazvaný “Elizabeth, miluji tě”, který jí předvedl na oslavě jejích pětašedesátých narozenin. Z lásky k ní se také vyznal v řadě svých interview. Uvedl, že je jednou z mála lidí ze showbyznysu, kterým může opravdu důvěřovat. A nešetřil chválou, kdykoli o ní mluvil:  “Ona je matka Tereza, princezna Diana, anglická královna a Wendy – spřízněná duše Petera Pana”. Slon Gypsy - dar Pro Michaela Jacksona od Elizabeth Taylorové.

Taylorová se zase postavila na zpěvákovu obranu, když byl v letech 1993 a 2005 obviněn ze sexuálního obtěžování nezletilých. “Jsem přesvědčena, že Michael je absolutně nevinen a že bude omilostněn,” prohlásila. Přispěchala také s ujištěním, že trávila noci v Neverlandu, aniž by se dělo cokoli nepřístojného. “Nebylo na tom nic nenormálního,” tvrdila. “Smáli jsme se jako děti a hodně jsme sledovali disneyovky.”

Náhlá smrt Michaela Jacksona v roce 2009 Taylorovou hluboce zasáhla. Na svém Twitteru tehdy napsala: “Mé srdce, má mysl jsou zlomené. Milovala jsem Michaela celou svou duší a život si bez něj neumím představit. Měli jsme tolik společného a moc jsme si spolu užili legrace.”

Dva roky na to Taylorová zemřela a byla pochována na hřbitově v Glendale v Kalifornii, tedy na stejném místě jako její přítel. Nejdivnější pár Hollywoodu tak zůstal spojen i ve smrti.

 

user-avatar

Yvonne K.

5. 10. 2017 | 14:00

Zavří­t reklamu