V Kolumbii spadl podivný objekt,  zatím se neví, co to přesně je.

V Kolumbii spadl podivný objekt, zatím se neví, co to přesně je. | zdroj: mysteriousuniverse.org


Podivné kusy padaly z nebe v Texasu a Kolumbii, šlo o zbytky rakety?

TÉMATA: sondy |

user-avatar

Tomáš Chalupa

25. 03. 2017 | 09:30

Když spadne z oblohy vesmírné smetí, zpravidla si toho někdo všimne a je kolem toho spousta dohadů. Přesně to se stalo hned ve dvou místech světa, konkrétně v Texasu a Kolumbii.

Kusy čehosi dopadly ve městě Freeportu v Texasu a v San Luis v Kolumbii. Nikomu se nic nestalo, na místo byla v obou případech povolána policie. V případě Freeportu šlo zřejmě o kusy letadla nebo nějakého vesmírného zařízení. Policie zprvu velmi tápala a nebyla schopná k nalezeným kusům říct nic bližšího. Pak kontaktovala letecké úřady a věc se začala vyjasňovat. Zřejmě jde o úlomky z komerční rakety, která byla před několika týdny vypuštěna z kosmodromu ve Francouzské Guyaně. Na místo se tak sjelo hned několik agentur a bezpečnostních složek, aby věci důkladně prozkoumali.

V San Luis zase úlomky od počátku připomínaly vesmírný satelit. Z vraku se kouřilo a unikala z něj jakási tekutina. Objekt byl tři metry dlouhý a vážil skoro 100 kilogramů. Na zem se snesl zřejmě na padáku. Objekt má zjevně vědecký účel a je opatřen solárními panely. Oficiálně se úřady k původu druhého objektu nijak nevyjádřily, spekulace hovoří o tom, že by mohlo jít o speciální sondu Googlu vypuštěnou z balonu. Projekt Loon, jak se vývoj této sondy jmenuje, právě probíhá, nicméně zatím to spíše vypadá, že tento kus bude mít původ někde jinde. 

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

25. 03. 2017 | 09:30

Zavří­t reklamu