Tina Turner v letech největší slávy.

Tina Turner v letech největší slávy. | zdroj: vintag.es


Podívejte se na unikátní fotky třicetileté Tiny Turner z kalifornského festivalu

TÉMATA: hudba | zpěvačky

user-avatar

Simona Knotková

26. 05. 2017 | 14:30

4. října 1969 se konal festival Gold Rush. Pro 40 tisíc návštěvníků přijelo do areálu u kalifornské vodní nádrže Lake Amador zahrát několik desítek muzikantů včetně Carlose Santany, Bo Didleyho, Sons Of Champlin či Ikeho a Tiny Turner. Na fotografie poslední zmiňované se podívejte v naší galerii.

Snímky Tiny Turner z pódia festivalu Gold Rush pořídil Steve Rudzinkski. "Byl jsem tehdy jak příslušník námořnictva ve Stocktonu. Trochu jsem zalhal a řekl jsem, že pracuji pro univerzitní noviny, abych se dostal na pódium. Tina tehdy byla na vrcholu. Vše se jí dařilo, tedy kromě té věci s Ikem…," sdělil muž pro blog Merced Music. Poslední větou se dotkl problematického vztahu Tiny a jejího násilnického a závislého spolupracovníka a pozdějšího manžela Ikeho Turnera.

Festival Gold Rush se svou uvolněnou hippie atmosférou byl považován za sourozence legendárního Woodstocku. "Čtyřicet tisíc lidí obsadilo břehy Lake Amador, aby se opalovalo, pilo víno, kouřilo trávu a poslouchalo prvotřídní muzikanty. Dav byl poklidný, proto přítomný zástupce šerifa nemusel ani nijak zasahovat a ignoroval všudypřítomné drogy a plavající naháče," napsal o události redaktor deníku Sacramento Bee.

Fotografie Tiny Turner vám přinášíme v galerii.

 

user-avatar

Simona Knotková

26. 05. 2017 | 14:30

Zavří­t reklamu