válkaČeskoslovenskoobjevy

Podívejte se na nejmenší benzinovou pumpu na světě

Podívejte se na nejmenší benzinovou pumpu na světě
Zdroj: vintag.es
+ 1 fotka+ 2 fotky

Oblast Detroit Lakes mohli znát jen rybáři a potápěči, protože jinak to bylo místo klidné, až spící. Ovšem jedno prvenství kdysi přece jen mělo. Nacházela se zde nejmenší benzinová stanice na světě.

Tomáš Chalupa 29. srpna 2020

Že byla nejmenší, se ví proto, že to měla na sobě napsané. Benzinku vlastnil J. M. Sauer a jeho synové Roy a Lee. Bylo v ní tolik místa, že se do ní mohl vejít pouze jeden člověk a i ten se tam docela tísnil. Jenže primát, který držela, byl tak trochu podvod, protože pod benzinkou se nacházely další prostory, zejména koupelna. Šlo se do ní poklopem v podlaze po malém točitém schodišti.

Zmínka o benzinové stanici pochází i z roku 1925, kdy byla vykradena a lupiči si odnesli 750 dolarů. Benzinka i tak vzkvétala zejména proto, že se nacházela poblíž autobusové linky. Autobusy zde zastavovaly, aby natankovaly a také aby si cestující mohli místní unikát vyfotografovat.

Před vypuknutím druhé světové války se čím dál hůř obchodovalo, navíc o nejmenší benzinku projevil zájem řetězec benzinových pump Standard, takže nakonec Sauerovi zavřeli krám, vše prodali Standardu a odešli do války. Když se z ní vrátili, chtěli benzinku koupit zpět a pokračovat v byznysu, ale Standard raději prodal objekt městu a to jej v roce 1950 nechalo zbourat.

Další články

Zavří­t reklamu