válkaČeskoslovenskoobjevy

Podívejte se na Most špionů i další místa z nového filmu

Podívejte se na Most špionů i další místa z nového filmu
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 9 fotek+ 10 fotek

Nový film Stevena Spielberga Most špionů s Tomem Hanksem v hlavní roli se odehrává v šedesátých letech minulého století. Podívejte se na to, jak dnes vypadají místa, kde se tento skutečný příběh odehrával.

Tomáš Chalupa 31. března 2016

V šedesátých letech byl Berlín hlavním městem evropské špionáže. Obě strany, socialistický a kapitalistický tábo, zde k sobě měly vůbec nejblíže, oddělovala je jen Berlínská zeď. Právě sem se vydal právník James Donovan, ztvárněný Tomem Hanksem, aby vyjednal propuštění sestřeleného pilota Garyho Powerse. Hlavní moment filmu se odehrává na Glienicker Brücke, který se klene přes řeku Havola. Právě tento most se nazývá Mostem špionů, protože se zde setkávali agenti při výměnách informací nebo předávání tajných dokumentů.

Dalším místem spojeným s tímto příběhem je Hotel Adlon Kempinsky a prostranství kolem něj, které bylo za studené války doslova obklopeno východoněmeckými policisty, agenty a vojáky. Byl to kdysi symbol rozděleného Berlína.

Neméně významným bodem byl přechod Checkpoint Charlie, jediné místo, kde se legálně dalo přejít mezi oběma světy. Z jedné strany hlídaný americkými, z druhé pak východoněmeckými vojáky. Ikonické místo symbolizovalo bránu ke svobodě, která se však otevírala jen hrstce vyvolených. Dnes je tomuto místu věnováno celé Checkpoint Charlie Muzeum.

Prohlédněte si tato místa v naší fotogalerii.

Další články

Zavří­t reklamu