Urban explorer objevil v Belgii odstavený a rezivějící Orient Expres

Urban explorer objevil v Belgii odstavený a rezivějící Orient Expres | zdroj: boredpanda.com


Kdysi byl synonymem luxusu, dnes reziví na malém nádraží. Podívejte se, jak vypadá opuštěný Orient expres

TÉMATA: vlaky | belgie

user-avatar

Tomáš Chalupa

25. 08. 2016 | 14:00

Zcela bez pozornosti a zájmu okolí stojí na jakémsi malém belgickém nádraží opuštěná souprava slavného Orient Expresu. Objevil ji tam urban explorer, který se podepisuje jen jako Brian. Bohužel nezveřejnil přesnou lokalitu, kde se vlak nalézá. Je to každopádně slavný Orient Expres, provozovaný od roku 1883 Mezinárodní společností lůžkových vozů (Compagnie Internationale des Wagons-Lits na trase Paříž - Istanbul.

Orient expres nebyl proslulý jen svým luxusem a cestujícími, kteří představovali evropskou společenskou a finanční špičku, ale také neobyčejnými přepadeními. Roku 1891 řecký lupič Anasthatos vlak 100 km od Konstantinopole vykolejil, zajal čtyři muže a propustil je až poté, co dostal výkupné 8000 liber šterlinků ve zlatě. O několik let později byl ve svém kupé zavražděn vyslanec francouzské vlády. Ještě roku 1950, kdy byl vlak již dlouho obyčejným rychlíkem, byl ve vlaku přepaden a oloupen východními agenty vojenský atašé Spojených států. 

Vlak se stal slavným i díky detektivnímu románu Agathy Christie Vražda v Orient-expresu. Na světě dnes existuje jen několik těchto historických vlaků. Jeden byl přeměněn na hotel, ostatní zřejmě osaměle rezivějí podobně jako tento zdokumentovaný exemplář. Prohlédněte si ho v naší fotogalerii.

 

 

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

25. 08. 2016 | 14:00

Zavří­t reklamu