válkaČeskoslovenskoobjevy

Podívejte se, jak se hraje počítačová hra v reálném světě

Co kdyby se počítačová hra propojila s reálným světem? Tahle myšlenka už jistě napadla mnoho lidí, ale nyní se zdá, že se vize stane skutečností. Kalifornská firmy Proxy24 dává na trh počítačovou hru FatherIO, která se hraje v reálném světě.

Tomáš Chalupa 31. května 2015

Aby se hráči mohli zapojit do hry, potřebují chytrý telefon, mobilní aplikaci a hardwarové zařízení zvané Trigger. Právě to přemění mobilní telefon na laserovou pistoli, kterou mohou hráči střílet po ostatních. Dostřel je až padesát metrů. Hrát se může kdekoliv, na procházce v parku, v podchodu metra, v bytě. Je to úplně jedno, podstatné je mít jen telefon s Triggerem.

Jenže právě Trigger zatím nikdo nemá, protože tahle revoluční novinka se musí teprve vyrobit a dostat do prodeje. Firma sice sehnala finance na výrobu prvních 5000 kusů Triggeru, ale zatím se ještě do oběhu nedostal. Na čekací listině na hraní hry už je nyní 50 000 hráčů z celého světa. Brzy se tak může stát, že budeme na ulici potkávat lidi bláznivě pobíhajícími s mobilními telefony před očima. Znamená to, že boj Vyvinutých a Lidí, což jsou dvě znepřátelené frakce ve hře, už začal.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu