Chimušinovy portréty nám dokazují, že ze světa známe jenom nepatrnou hrstku.

Chimušinovy portréty nám dokazují, že ze světa známe jenom nepatrnou hrstku. | zdroj: boredpanda.com


Podívejte se do obličejů 30 lidí z nejvzdálenějších koutů světa

TÉMATA: svět | portréty | fotografové

user-avatar

Simona Knotková

11. 07. 2017 | 08:00

Fotograf Alexander Chimušin původem z Jakutska jezdí dva roky po světě a sbírá portréty stovky lidí různých národností. Jeho snem je pokrýt všechny etnické skupiny na světě.

Všechno začalo před osmi lety, kdy Alexander poprvé sbalil zavazadla a vydal se na cestu kolem světa. Během ní poznával lidi ze všech možných etnických skupin a vzdálených či zapomenutých kusů Země.

"Uvědomil jsem si, že nejúžasnější věcí na cestování jsou právě lidé. Především ze vzdálených míst, kde jsou stále živé tradice a kultura. Na světě jsou stovky unikátních etnických menšin. Kvůli globalizaci, válkám, rasismu a náboženské diskriminaci se tito lidé bohužel ocitají na hraně. Ztrácí svou identitu, jazyk, tradice a v některých případech úplně vymírají," vypráví Chimušin.

Před dvěma lety odstartoval projekt World Of Faces (Svět tváří), prostřednictvím něhož zachycuje obličeje lidí ze svých cest.

"Pomocí portrétů těchto skvělých lidí jsem chtěl ukázat rozmanitost našeho světa. Když si uvědomíme, jak unikátní a úžasní jako lidé jsme, více se budeme starat jeden o druhého a budeme tolerantnější k jiným národnostem, náboženstvím a kultuře."

Některé z jeho snímků si prohlédněte v naší galerii.

 

 

 

user-avatar

Simona Knotková

11. 07. 2017 | 08:00

Zavří­t reklamu