válkaČeskoslovenskoobjevy

Pod vlivem pervitinu si mladá žena vydloubla oči. Ničeho ale nelituje

Pod vlivem pervitinu si mladá žena vydloubla oči. Ničeho ale nelituje
Zdroj: people.com

V březnu letošního roku otřásla světovými médii zpráva o Kaylee Muthart. Dvacetiletá Američanka se zdrogovala pervitinem a pod vlivem psychózy si vydloubla oči. Několik měsíců po hrůzném činu žena ničeho nelituje.

Simona Knotkova 30. července 2018

„Cítím se konečně jako člověk. Jsem sama sebou a za ničím se nehoním. Je to nádherný pocit. Způsob, jakým jsem k němu přišla, je dílem Boha. Raději jsem si tím vším prošla, než abych byla stále uvězněná v tom předešlém životě,“ tvrdí Kaylee Muthart. Ve světě nechvalně proslula jako žena, která si pod vlivem drog vydloubala oči.

K hrůznému incidentu došlo na začátku března před kostelem v Andersonu v Jižní Karolíně. Američanka později vypovídala, že ji k vydloubnutí očí vlastníma rukama dohnaly halucinace. Hlasy v hlavě ji přesvědčily, že pokud se chce dostat do nebe, musí obětovat své oči.

I když bude nyní až do konce života slepá, snaží se svou situaci brát s nadhledem. „Jsem velmi optimistický člověk, třebaže někdy je to náročné. Takový je ale život,“ krčí rameny.

Kaylee Muthart na fotografii před incidentem

Kaylee Muthart na fotografii před incidentem

V posledních týdnech se Muthart učila pohybu a orientaci. Ve volném chvíle poslouchá seriály na Netflixu, které jsou doplněné o audio popis akce na obrazovce, a učí se hrát na klavír a kytaru. Často také spí, protože ve svých snech stále vidí.

„Mé sny jsou plné barev. Někdy jsou divné a scény se v nich rychle mění. Hlavně mě ale uklidňují, protože díky nim zase vidím. To je důvod, proč teď hodně spím.“

Doufá, že její příběh inspiruje další závislé a donutí je s drogami skončit. Ona sama se nehodlá vzdávat a ráda by pokračovala na univerzitě, kde by se chtěla věnovat studiu podmořské biologie. Protože podporu od státu nedostává, zájemci mohou jí a její rodině přispět finančně prostřednictvím crowdfunfingu na GoFundMe.

„Část mě říká: ‚Jsi slepá, nemůžeš teď už nic dělat.‘ Hluboko uvnitř ale něco jiného křičí: ‚Jdi si za svým cílem. Dělej to, co jsi vždycky chtěla dělat. Ukaž všem, že na to máš.‘ Životem nemůžete procházet a myslet si, že vás v něm nepotká žádná bolest. Život je jedno velké bitevní pole. Nikdo za vás nebude bojovat tak, jako to dokážete vy. A proto byste se neměli nikdy vzdávat,“ uzavírá.

Další články

Zavří­t reklamu