válkaČeskoslovenskoobjevy

Pod povrchem Měsíce je obrovská čtvercová struktura, tvrdí NASA

Pokud se v médiích objeví tvrzení, že na Měsíci je vidět ohromná, téměř čtvercová plocha, nejspíš bychom si pomysleli, že za tímto tvrzením stojí nějaký zapálený ufolog. Jenže tentokrát je to jinak. Samotná NASA říká, že na Měsíci je něco, co nikdo nečekal, nejspíš hodně velký kráter. A tím velkým myslíme něco vážně obrovského.

Tomáš Chalupa 4. prosince 2015

Vědci tvrdí, že rozsáhlé trhliny na povrchu Měsíce formují velký obdélník. Ten se rozkládá na Oceánu bouří, jak se nazývá tmavá část měsíčního povrchu, o které se dříve myslelo, že zde byl opravdu oceán. Dnes už se ví, že zde žádný oceán nebyl a není, je to jen ohromná plošina plná kamení. Ovšem nyní se ukazuje, že je to vlastně ohromný kráter. Jak vznikl, ale zatím není úplně jasné, zřejmě zde došlo k ohromnému výronu lávy.

„Našli jsme obrysy, které na Měsíci nikdo nečekal. Máme v ruce všechna data,“ říká Jeffry Andrew-Hanna, který o podivném útvaru sepsal celou studii. A dodává, že bychom se možná divili, co se dá všechno najít pod povrchem ostatních planet ve sluneční soustavě. A to včetně Země!

Další články

Zavří­t reklamu