válkaČeskoslovenskoobjevy

Pod mužem se v domě propadla podlaha. Odhalila utajenou studnu

Pod mužem se v domě propadla podlaha. Odhalila utajenou studnu
Zdroj: Guilford Police Department

Tragédií málem skončily stěhovací práce na starém domě v Connecticutu. Pod mužem se náhle propadla podlaha, která odhalila místo bývalé studny.

Simona Knotkova 7. září 2021

K incidentu došlo ve městě Guilford. Do tamního domu se před nedávnem nastěhovala nová majitelka Diane Martin, která obydlí chtěla později pronajímat. Se stěhováním jí pomáhali manželé Christopher a Angela Townovi. Muž zrovna přenášel některé z předmětů, když ucítil, jak se pod ním propadá podlaha. Odhalenou dírou propadl do cca šest až devět metrů hluboké šachty s vodou. Jak se později ukázalo, jednalo se o bývalou studnu. O celé události informovala na svém Facebooku tamní policie.

Thumbnail # Za levnou cenu si koupil zchátralý dům. Pod trávou a smetím objevil úžasný bazén
Mohlo by Vás zajímat:

Za levnou cenu si koupil zchátralý dům. Pod trávou a smetím objevil úžasný bazén

„Ano, čtete správně! Dům byl postaven v roce 1843 a studna se pravděpodobně nacházela venku. V roce 1981 došlo k renovaci domu a přístavbě. Studna byla tehdy zakryta jednoduchou dřevěnou podlahou, na které nebyl žádný podklad nebo uzávěr studny,“ stojí v příspěvku, který se do dnešních dnů dočkal přes 30 tisíc reakcí a 42 tisíc sdílení.

Ihned po příjezdu hasičů začala záchranná mise, která trvala skoro půlhodinu. Ač muž utrpěl při pádu značný šok a pár oděrek, nakonec se ho podařilo vytáhnout živého a zdravého.

„Muž jako zázrakem utrpěl jen drobná zranění, ale i přesto byl poslán na vyšetření do nemocnice. Je důležité připomenout, že některé staré a historické domy mohou skrývat riziková místa, která nebyla upravena podle současných norem. Tento případ mohl skončit fatálně, ale díky extrémní profesionalitě a schopnostem guilfordského požárního oddělení se dnes večer všichni dostali v bezpečí domů. Dobrá práce!“ ocenili policisté práci svých kolegů.

Thumbnail # Na ruské silnici se náhle propadla zem. Skončilo v ní auto s rodinou
Mohlo by Vás zajímat:

Na ruské silnici se náhle propadla zem. Skončilo v ní auto s rodinou

Slova vděku vyjádřili do médií také oba manželé. „V takových situacích, kdy nemáte kontrolu, je dobré vědět, že existují jiní lidé, kteří kontrolu mají a vědí, co dělají. Zachránili mi život,“ řekl novinářům Christopher Town. „Díkybohu, že se to nestalo naší přítelkyní nebo jejím dětem,“ doplnila ho Angela.

Nová majitelka domu nyní bude muset stavení podrobit důkladné prohlídce, která by vyloučila jakákoliv další bezpečnostní rizika.

Další články

Zavří­t reklamu