Pod Měsíční pyramidou se nachází podzemní tunel, zjistili vědci.

Pod Měsíční pyramidou se nachází podzemní tunel, zjistili vědci. | zdroj: ancientpages.com


Pod Měsíční pyramidou v Teotihuacánu byl objeven tajný tunel

TÉMATA: pyramidy | mexiko | objevy

user-avatar

Tomáš Chalupa

20. 07. 2017 | 08:15

Vědci objevili tajný tunel umístěný pod Měsíční pyramidou v mexickém starobylém posvátném městě Teotihuacán.

Měsíční pyramida je druhá největší stavba v místě, hned po Pyramidě Slunce. V okolí pyramidy je dalších dvanáct menších pyramid. Zde mohly tisíce původních obyvatel sledovat posvátné obřady na Měsíčním náměstí. Uprostřed náměstí stojí velký oltář. 

Vědci nyní s pomocí sonaru objevili deset metrů pod povrchem tunel vedoucí z pyramidy na náměstí. Odborníci se domnívají, že jeho účel byl rituální a náboženský. Zřejmě šlo o spojnici s říší mrtvých. Možná sloužil při oslavách a rituálech. Vědci ale chtějí důkladněji prozkoumat celou oblast a zejména podzemí. 

Teotihuacán je totiž místem, které zdaleka nevydalo všechna svá tajemství a je možné, že budou odhaleny ještě mnohé zajímavé pozůstatky dávné civilizace Aztéků, kteří město vybudovali. Teotihuacán byl nejvýznamnější náboženské centrum celé Střední Ameriky, jeho zříceniny leží necelých 50 kilometrů severovýchodně od Mexico City. Teotihuacán je nejen v mexických mýtech popisován jako zvláštní, magické, posvátné místo skrývající mnohá tajemství a ohromující svojí monumentalitou.

 

user-avatar

Tomáš Chalupa

20. 07. 2017 | 08:15

Zavří­t reklamu