válkaČeskoslovenskoobjevy

Pod Měsíční pyramidou v Teotihuacánu byl objeven tajný tunel

Pod Měsíční pyramidou v Teotihuacánu byl objeven tajný tunel
Zdroj: ancientpages.com

Vědci objevili tajný tunel umístěný pod Měsíční pyramidou v mexickém starobylém posvátném městě Teotihuacán.

Tomáš Chalupa 20. července 2017

Měsíční pyramida je druhá největší stavba v místě, hned po Pyramidě Slunce. V okolí pyramidy je dalších dvanáct menších pyramid. Zde mohly tisíce původních obyvatel sledovat posvátné obřady na Měsíčním náměstí. Uprostřed náměstí stojí velký oltář.

Vědci nyní s pomocí sonaru objevili deset metrů pod povrchem tunel vedoucí z pyramidy na náměstí. Odborníci se domnívají, že jeho účel byl rituální a náboženský. Zřejmě šlo o spojnici s říší mrtvých. Možná sloužil při oslavách a rituálech. Vědci ale chtějí důkladněji prozkoumat celou oblast a zejména podzemí.

Teotihuacán je totiž místem, které zdaleka nevydalo všechna svá tajemství a je možné, že budou odhaleny ještě mnohé zajímavé pozůstatky dávné civilizace Aztéků, kteří město vybudovali. Teotihuacán byl nejvýznamnější náboženské centrum celé Střední Ameriky, jeho zříceniny leží necelých 50 kilometrů severovýchodně od Mexico City. Teotihuacán je nejen v mexických mýtech popisován jako zvláštní, magické, posvátné místo skrývající mnohá tajemství a ohromující svojí monumentalitou.

Další články

Zavří­t reklamu