válkaČeskoslovenskoobjevy

Pod Escobarovým domem našli tajnou skrýš

Pod Escobarovým domem našli tajnou skrýš
Zdroj: profimedia.com
+ 3 fotky+ 4 fotky

Dva bývalí agenti CIA prohledávali jeden z mnoha takzvaných bezpečných domů Pabla Escobara ve snaze najít jeho peníze. Přitom odkryli tajnou skrýš, o které neměli doposud tušení.

Tomáš Chalupa 19. června 2021

Doug Laux a Ben Smith kdysi pracovali pro CIA, ale nyní jsou na volné noze a hledají ztracené Escobarovy miliardy. Drogový král Kolumbie a svého času asi i nejbohatší muž světa držel obrovské množství peněz v hotovosti, protože z pochopitelných důvodů nemohl mít účty v bankách. Po jeho smrti se našla jen část peněz, ohromné množství zůstalo někde skryto. Laux a Smith se peníze snaží vypátrat.

Dům, na který se zaměřili, se nachází v Barrio Escobar, v samém srdci území kartelu na severním cípu Medellínského údolí. V domě použili detektor kovů, který je dovedl k zajímavému nálezu. Pod podlahou byla ukrytá velká krabice. Muži tedy rozbili část podlahy a do otvoru spustili kameru. Tou našli kovovou bednu, která je ale podle všeho prázdná. Možná tam kdysi byly uschovány peníze nebo zbraně a munice, ale nyní bedna zeje prázdnotou.

Thumbnail # Dcera drogového krále Pabla Escobara žila až do smrti ve stínu jeho zločinů
Mohlo by Vás zajímat:

Dcera drogového krále Pabla Escobara žila až do smrti ve stínu jeho zločinů

„Je to smutné, ale musíme to holt přijmout,“ řekl po nálezu Smith. On i jeho parťák údajně nehledají peníze Pabla Escobara proto, aby zbohatli, ale jde prý o koníček. „Nedal jsem se na tohle, abych získal peníze. Prostě chci něco najít a skórovat,“ řekl Smith. Oba muži sice byli zklamáni, že v bedně nic není, na druhou stranu je to jen utvrzuje v tom, že jejich hledání má smysl. Je spousta nemovitostí a domů, kde se Escobar ukrýval nebo kde měl základny. Ne všechny se podařilo důkladně prohledat. „Věříme o to víc, že jsme na správné cestě,“ uzavřel Smith.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu