Bert Stern / Marilyn s růžovými růžemi (The Last Session, 1962) | zdroj: www.mymodernmet.com


Pocta slavným fotografům: Hollywoodský herec John Malkovich napodobil postavy z kultovních fotek

TÉMATA: john lennon | yoko ono | hemingway | marylin monroe

Spojí-li se dvě velké ikony – slavný fotograf a herec – nemůže to dopadnout jinak než fantasticky! Platí to i v případě naprosto unikátní výstavy fotek, jimž všem dominuje tvář hollywoodské hvězdy Johna Malkoviche. Ten se s chutí zhostil neobvyklého úkolu: před objektivem fotoaparátu napodobil tváře, gesta a pózy slavných modelů a modelek. Výsledkem je, že místo Marylin Monroe na nás z notoricky známé fotky hledí se stejně vyzývavým pohledem John Malkovich!

user-avatar

Blondie

25. 09. 2014 | 23:55

Irving Penn / Pablo Picasso, Cannes, Francie (1957)

Když se renomovaný fotograf Sandro Miller rozhodl složit poctu fotografům, kteří ho v jeho tvorbě inspirovali, obrátil se o pomoc na svého dlouholetého přítele Johna Malkoviche. Hollywoodská legenda na nabídku spolupráce okamžitě kývla, a tak vznikla pozoruhodná série 35 napodobenin kultovních snímků, na kterých herec vystupuje v roli portrétovaného objektu. Pod názvem „Malkovich, Malkovich, Malkovich: Pocta fotografickým mistrům“ bude výstavu možné vidět od 7. listopadu do 31. ledna v Galerii Catheriny Edelmanové v Chicagu.

Philippe Halsman / Salvador Dalí (1954)

Výstava však není pouze holdem slavným fotografickým velikánům, ale rovněž dokladem výjimečných dovedností fotografa Sandra Millera, jehož snímky věrně zachytily světlo, náladu i kompozici originálu. Výsledná napodobenina je tak dokonalá a přesná, až se nechce věřit, že se tvůrce zcela obešel bez photoshopu. Dal si skutečně ten čas i tu práci a každý záběr sám vytvořil.

Albert Watson / Alfred Hitchcock s husou (1973)

Remake slavných fotek také vypovídá o Malkovičově hereckém mistrovství. Jak chameleon se herec dokázal proměnit do neobyčejné škály různých charakterů, od Hemingwaye, Picassa, Einsteina, přes Lennona a Che Guevaru až po zmíněnou Marylin Monroe. Každá z rolí mu očividně sedla, a to bez ohledu na její charakter, pohlaví či věk.

Arthur Sasse / Albert Einstein vyplazuje jazyk (1951)

„Jeho génius je bezkonkurenční,“ pochvaloval si spolupráci s hercem Sandro Miller a dodal: „Stačí, abych mu navrhl náladu nebo nápad a během několika sekund se rovnou před mýma očima doslova změní v jinou osobu! “

Dorothea Lange / Matka emigrantka, Nipomo, Kalifornie (1936)

Alberto Korda / Che Guevara (1960)

 

Yousuf Karsh / Ernest Hemingway (1957)

Andy Warhol / Autoportrét (1986)

David Bailey / Mick Jagger "Kožešinová čepice" (1964)

Diane Arbus / Jednovaječná dvojčata, Roselle, New Jersey (1967)

Victor Skrebneski / Bette Davisová, herečka (1971)

Annie Leibovitz / John Lennon a Yoko Ono (1980)

Herb Ritts / Jack Nicholson, Londýn (1988)

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Blondie

25. 09. 2014 | 23:55

Zavří­t reklamu