válkaČeskoslovenskoobjevy

Po úrazu zůstala ochrnutá. Na svatbě se ale postavila a zatančila si i poprvé se svým manželem

Jaquie Goncher bylo sedmnáct let, když utrpěla těžké zranění páteře. Ochrnuta byla od krku dolů a hrozilo, že už nikdy nebude moci chodit. Pro bývalou sportovkyni to byla velká rána. Po šesti měsících se sice byla schopná postavit, ale ujít delší trasy pro ni kvůli nízkému krevnímu tlaku představovalo problém. Utrpením pro ni také byly návštěvy oblíbené posilovny. Ač se snažila sebevíc, cvičit na strojích zkrátka nezvládala. I přesto Jaquie ale nepolevovala ve svém úsilí.

Když se v pětadvaceti letech měla stát vdanou paní, dala si předsevzetí, že během nástupu k oltáři odloží vozík a uličkou projde sama. „O svatebním dnu se na vás upírá veškerá pozornost a je tedy pochopitelné, že se chcete cítit co nejkrásněji. Věřila jsem, že dokážu být kočka i ve vozíku, ale nechtěla jsem, aby mě to definovalo,“ řekla v rozhovoru pro Cosmopolitan.

K dojetí všech zúčastněných se jí to opravdu podařilo. A nejen to. Poprvé v životě si také zatančila se svým manželem Andym. Ten, přestože věděl o záměrech své snoubenky, při pohledu na ni se neubránil slzám. Aby by byl tento den navždy uchován v paměti, matka Jaquie na svatbu pozvala malíře, který z události pořídil malbu.

„Bylo to velmi emocionální. Někdy mi ani nedochází, jak velký zázrak je, že můžu chodit,“ uzavírá žena.

Prostřednictvím naší galerie se podívejte, jak krásná svatba to byla.

Další články

Zavří­t reklamu