válkaČeskoslovenskoobjevy

Po smrti lidská duše nezemře, stane se součástí univerza, tvrdí vědci

Po smrti lidská duše nezemře, stane se součástí univerza, tvrdí vědci
Zdroj: ancient-code.com

Dva přední vědci se domnívají, že lidský mozek je v podstatě biologický počítač. Lidské vědomí je v podstatě program běžící v tomto kvantovém počítači. Tento program běží i po naší smrti. Duše nezemře, ale stane se součástí univerza.

Tomáš Chalupa 13. listopadu 2016

Americký fyzik Stuart Hameroff a britský matematik a fyzik Sir Roger Penrose z Oxfordu už od roku 1996 pracují na kvantové teorii vědomí. Lidská duše je podle nich skryta v mikrotubulách mozkových buněk. Jejich teorie říká, že mozek díky tomu funguje jako kvantový biologický počítač, naše vědomí je jen program běžící na tomto počítači. Mozek je hardware, který jednou odejde, ale software nepřestane existovat, jen se přesune do univerza.

Pokud člověk zažije klinickou smrt, dostane se do stavu, kdy jeho počítač ztratí kvantové vlastnosti. Ovšem kvantové informace v něm obsažené jsou stále uchované. Právě to je ona duše, která dále existuje. Kvantové informace totiž nelze zničit, mohou existovat i mimo tělo. Právě to je onen zážitek blízký smrti. Buňky v mozku ztratí své kvantové vlastnosti, ale pokud je člověk oživen, zase je získají a informace se do nich vrátí. To je onen moment, kdy se člověk jakoby vrátí do těla. Tento fenomén popisuje mnoho lidí, kteří onou zkušeností prošli. Pokud by ovšem oživeni nebyli, jejich duše, tedy kvantové informace, by se staly součástí univerza.

Dává to tedy jistou naději, že smrtí všechno nekončí, na druhou stranu není nic známo o tom, jak vlastně dál duše funguje v rámci univerza.

Další články

Zavří­t reklamu