válkaČeskoslovenskoobjevy

Po manželské hádce narazil pilot letadlem do vlastního domu. Uvnitř byla jeho žena i syn

Tragicky dopadlo manželství páru z Paytonu v americkém Utahu. Rodinné spory se muž rozhodl "vyřešit" tím, že letadlem havaroval do vlastního domu.

Simona Knotkova 27. srpna 2018

Ještě před samotnou tragédií dostala policie hlášení o domácím násilí mezi Duanem Youdem a jeho manželkou. Oba dva manželé byli opilí a muž podle výpovědi svědků svou ženu uhodil. Youd skončil následně ve vazbě, ze které se dostal v jednu ráno po vyplacení kauce. Domů se ale nevrátil.

Jako profesionální pilot šel namísto toho na letiště Spanish Fork-Springville Airport, kde nasedl do modelu Cessna CitationJet/M2. Následně si to s letadlem namířil přímo na svůj domov, kde se v té době nalézala manželka se synem.

„Letadlo klesalo pořád níž a níž. Řekl jsem: ‚Panebože, narazí to do hor. Narazí to do hor. Pořád klesá.‘ Najednou z něho byla obří ohnivá koule. Nemohl jsem tomu uvěřit,“ popisuje jeden ze sousedů šokující událost.

Zatímco muž byl na místě mrtvý, jeho žena i syn jako zázrakem přežili. Stejně tak je neponičená většina domu. Není jasné, zda si to pilot na poslední chvíli rozmyslel, nebo jeho trajektorii zastavila kůlna souseda, do které před havárií narazil.

„Nevíme, jaký byl jeho přesný záměr, zda to tak plánoval, nebo chtěl havarovat ještě dál. Nehoda mohla být ještě mnohem horší a je jenom zázrak, že žena se synem stihli zavčas utéct před požárem,“ sdělila seržantka Noemi Sandoval.

Pár z Utahu se objevil u soudu už dříve v dubnu, kdy byl muž obviněn z domácího násilí. Youd tehdy souhlasil s tím, že bude minimálně půl roku navštěvovat manželskou poradnu.

Další články

Zavří­t reklamu