válkaČeskoslovenskoobjevy

Plukovník z Černé Hory proti černému Samuraji, kdo asi vyhrál?

Plukovník z Černé Hory proti černému Samuraji, kdo asi vyhrál?
Zdroj: slavum.org
+ 2 fotky+ 3 fotky

Zní to spíše jako příběh z pohádky, ale je to skutečná událost. V roce 1905 zuřila rusko-japonská válka. Ve východním Mandžusku proti sobě stála japonská a ruská vojska. Před ruskými pozicemi se najednou zjevil černý samuraj na koni.

Tomáš Chalupa 15. dubna 2021

Byl oděn v černém tradiční brnění a měl za pasem meč katana. Vyzval Rusy, aby se mu kdokoliv z jejich důstojníků postavil v čestném souboji na život a na smrt. V ruském táboře se začal hledat dobrovolník, který by souboj s černým jezdcem podstoupil. Přihlásil se dvaatřicetiletý Alexandr Saičič z Černé Hory, který působil jako dobrovolník u praporu Jovana Lipovceva. Byl rozhodnut se s japonským samurajem v boji utkat.

Jezdci z Černé Hory byli respektováni jako vynikající válečníci na koních. Saičič se rozjel plným tryskem proti Japonci, který učinil to samé a řítil se na Černohorce s vytasenou katanou. Pak se ozval výkřik, Japoncův kůň poskočil a táhl za sebou v postroji mrtvé samurajovo tělo. Nakonec zůstalo ležet pár set metrů před japonskými pozicemi. Černohorec samozřejmě sklidil potlesk před nastoupenou jednotkou.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu