Bylo to skutečně UFO, co dva piloti spatřili o druhém svátku vánočním? (ilustrativní foto)

Bylo to skutečně UFO, co dva piloti spatřili o druhém svátku vánočním? (ilustrativní foto) | zdroj: mysteriousuniverse.org


Piloti tvrdí, že viděli během letu UFO. Komunikovali s ním pomocí světel

TÉMATA: ufo | usa | letectví

user-avatar

Simona Knotková

14. 01. 2017 | 10:00

Dvojice pilotů tvrdí, že se dne 26. prosince 2016 setkala během letu s neidentifikovatelným létajícím objektem. S UFO se snažili navázat komunikaci prostřednictvím světel.

"Vzhlédl jsem nahoru a uviděl jsem velké a jasně blikající světlo. Informoval jsem o něm druhého pilota a ten řekl, že ho vidí taky. První se nacházelo na pozici jedné hodiny, pak se posunulo ke dvanácti, desíti, jedenácti a zpátky ke dvanácti hodinám. Potom se světlo začalo pohybovat k severu a následně ve velké rychlosti k jihu," popisuje jeden z dvojice obchodních pilotů, kteří se přejí zůstat v anonymitě.

Neidentifikovatelný létající objekt spatřili při cestě z New Yorku do Miamy. Konkrétně se tajemné světlo objevilo nad pobřežím Atlantic City mezi půl desátou a desátou hodinou večerní. Od horizontu se pohybovalo nahoru v úhlu třiceti pěti stupňů a dle svědků bylo až pětkrát jasnější než nejzářivější hvězda svítící té noci na obloze. Mezi oranžovo-červenými záblesky piloti rozpoznali bílou záři.

"Párkrát jsem na něj zablikali a druhý pilot tvrdí, že nám zablikalo zpátky. Mohlo se jednat jenom o shodu okolností, ale nevylučoval bych to. Ani jeden z nás nic podobného předtím neviděl. Chtěli jsme o tom informovat řídící věž, ale nakonec jsme se dohodli, že to necháme být. Nemáme žádné vysvětlení pro to, co jsme viděli. Celý incident jsme chtěli natočit, ale nebylo to možné," pokračuje muž. O události nakonec informovali Národní středisko pro ohlašování UFO.

Třebaže jsou setkání pilotů s neidentifikovatelnými létajícími objekty častá, jen málo z nich incident nahlásí, či vyjde z anonymity. V sázce je totiž možná ztráta práce.

témata

user-avatar

Simona Knotková

14. 01. 2017 | 10:00

Zavří­t reklamu