válkaČeskoslovenskoobjevy

Pierce Brosnan byl v mládí polykačem ohně. Spálil si však ústa!

V pořadí pátý představitel Jamese Bonda, irský herec Pierce Brosnan, začínal v showbyznysu nejprve jako cirkusák a polykač ohně. Když se pak stal slavným hercem, rád své cirkusové umění předváděl v televizních show. Až do chvíle, kdy se mu jeho kousek nepovedl a popálil si ústní dutinu.

blondie 29. prosince 2017

Když bylo Brosnanovi šestnáct let, rozhodl se navštívit divadelní workshop pořádaný v londýnském divadle Ovalhouse. Nejvíc ho tam zaujal polykač ohně, a tak se nechal zapsat k němu do kurzu. Říká se ale, že jej přitáhly hlavně půvabné polonahé kurzistky, které si při práci s ohněm sundávaly podprsenky.

Když pak mladý Brosnan předváděl své ohňové kejkle na ulici, všiml si ho jeden cirkusový agent a nabídl mu práci v cirkuse. Brosnan potulný život cirkusáka opustil po třech letech a začal se naplno věnovat herectví. Své cirkusové dovednosti ovšem úplně neodložil a polykání ohně několikrát zopakoval před televizními kamerami, mimo jiné i v jedné z epizod televizního seriálu Remington Steele (1984), kde hrál soukromého detektiva.

Pierce Brosnan v televizním seriálu Remington Steele (1984)

Pierce Brosnan v televizním seriálu Remington Steele (1984)

Krátce poté, co se proslavil rolí Jamese Bonda ve filmu Zlaté oko (1995), zavolali Brosnanovi z televize a pozvali ho do televizního pořadu pro děti Muppet Show. „Umíte zpívat? Tancovat?“ vyzvídali. „Ne, to opravdu neumím,“ přiznal se herec. „Ale umím polykat oheň. No, dělával jsem to dřív,“ prozradil. „No to je super. Výborně!“ jásali televizní pracovníci.

Polykání ohně mělo být vyvrcholením celé show, Brosnan se na to oblékl do slušivého tmavého smokingu. K ruce dostal rekvizitáře, který mu místo petroleje, s nímž byl Brosnan zvyklý plivat oheň, nabídl jiné palivo. „Tahle věc je skvělá,“ přesvědčoval herce. „Nemá to žádnou chuť a nesmrdí to.“ Brosnan souhlasil, ale málem pohořel.

„Bylo to jak palivo do rakety. Foukal jsem, ale vracelo se mi to zpátky do pusy a vybuchovalo to tam. Udělaly se mi puchýře,“ popisoval herec svůj zážitek. Nedal však na sobě vůbec nic znát a až do konce pořadu se statečně držel, takže navenek nikdo nepoznal, že vnitřně agent 007 umíral. Zřejmě si v duchu šeptal: Dnes neumírej! Die another day!

Žádné příště už ale nebylo, Pierce Brosnan od té doby už žádný oheň raději nepolykal.

Pierce Brosnan jako James Bond

Pierce Brosnan jako James Bond

Další články

Zavří­t reklamu