Malý Danni se rozhodl, že chce žit jako dívka, když mu byly pouhé tři roky.

Malý Danni se rozhodl, že chce žit jako dívka, když mu byly pouhé tři roky. | zdroj: wikicommons


Pětiletý chlapec zjistil, že se cítí být dívkou. Rodiče jeho přání vyslyšeli

TÉMATA: změna pohlaví | transsexualita | Velká Británie | transgender

user-avatar

Crazy Eyes

27. 02. 2016 | 10:30

V kinech právě září držitel Oscara Eddie Redmayne v dramatu Dánská dívka - o muži, který jako první v dějinách podstoupil operativní změnu pohlaví. V současnosti už je taková praxe poměrně běžná, ovšem že si teprve pětiletý chlapec uvědomí, že se narodil ve špatném těle, to zřejmě mnohé překvapí i v dnešní pokrokové době. Přesně k tomu ale došlo nedávno v Británii. A rozhodně ne poprvé.

Když pětiletý hoch vyjádřil přání vrátit se po vánočních prázdninách do školy už jako dívka, rodiče jeho přání překvapivě nesmetli ze stolu, ale syna opravdu vyslechli a nakonec se mu rozhodli vyjít vstříc. Jeho spolužakům i učitelům rozeslali dopisy, ve kterých je výslovně žádali, aby se k jejich potomkovi od této chvíle chovali jako k holčičce. A skutečně – následující den přišel chlapec v dívčích šatech a představil se novým jménem.

Většina transsexuálů si přitom svoji pravou identitu uvědomí až v dospělosti, podle psychologů ale mohou jisté zmatení pociťovat už děti od tří let. Lékaři mohou takovému dítěti podávat léky, které oddálí pubertu a případně potlačí růst sekundárních pohlavních znaků. Právě tři roky byly vůbec nejmladšímu Britovi, který zjistil, že je vlastně dívkou uvězněnou v klučičím těle. Šlo o Danniho McFadyena, kterému je dnes šest let a žije spokojeně jako dlouhovlasá malá slečna.

Obdobně tolerantní je ke svému dítěti i slavný herecký pár – Angelina Jolie a Brad Pitt. Jejich nejstarší biologická dcera Shiloh se nejen obleká jako kluk, dokonce ji prý rodiče oslovují na její přání Johne.

Jak byste se tvářili vy, kdyby za vámi vaše dítě přišlo s podobným požadavkem? Vyslechli byste ho? Zvážili byste jeho pocity? Nebo by vás něco takového k smrti vyděsilo? Napiště nám to do komentářů!

 

user-avatar

Crazy Eyes

27. 02. 2016 | 10:30

Zavří­t reklamu