válkaČeskoslovenskoobjevy

Pět Australanů se svléklo do plavek a v tuhém mrazu vyšlapalo Mount Kosciuszko

Pět Australanů se svléklo do plavek a v tuhém mrazu vyšlapalo Mount Kosciuszko
Zdroj: mashable.com

Nizozemec Wim Hof, známý též jako Ledový muž, se proslavil polonahými aktivitami v mrazu. Podařilo se mu tak pokořit i několik světových rekordů. Právě v jeho stopách šla pětice mužů z Austrálie.

Simona Knotkova 31. srpna 2016

„Říkali jsme si: ‚Víte co, pojďme zkusit, jestli to taky zvládneme.‘ Rozhodli jsme se pro zdolání Mount Kosciuszko v plavkách. A tak jsme začali trénovat,“ říká Ben Anderson, jeden z pětice odvážných, jak celá akce vznikla.

Následný trénink spočíval v ledových koupelích, ledových sprchách či koupání uprostřed noci, kdy byla voda nejchladivější.

Výstup na nejvyšší horu a návrat zpět poté trval čtyři hodiny. Skupina vrchol zdolala v teplotě čtyři stupně pod nulou a ve větru vanoucím 25 až 30 kilometrů za hodinu.

Lidský organismus je schopen vydržet mnohé.

Lidský organismus je schopen vydržet mnohé.

„Byl to naprosto vzrušující zážitek. Připravovali jsme se opravdu důkladně, takže výstup byl celkem jednoduchý. Spousta lidí tomu ale asi nebude věřit a bude si říkat: ‚Jak se jim, to sakra, mohlo podařit?‘ Není to přitom o ničem jiném než o mysli. To je způsob, jak přežijete.“

I přes úspěch první výpravy Anderson ale říká, že žádný další výstup momentálně není v plánu. Svým kouskem muži vybrali peníze, které poputují na pomoc jedinců s depresemi a úzkostmi.

Další články

Zavří­t reklamu