válkaČeskoslovenskoobjevy

Pes s perfektním obočím je hitem internetu. Našli jej v sibiřském mrazu na ulici

Pes s perfektním obočím je hitem internetu. Našli jej v sibiřském mrazu na ulici
Zdroj: metro.co.uk
+ 2 fotky+ 3 fotky

Bílého chlupáče s výrazným obočím si na ulici ve dvanáctistupňovém mrazu všimli pracovníci útulku Dobrye Ruki (“vlídná náruč”) v ruském Bratsku. Mysleli si, že si s psíkem někdo pohrál a z žertu mu černou barvou nakreslil výrazné obočí, o kterém sní lecjaká modelka. Jenže když ho v útulku vykoupali a zkusili mu “barvu” smýt, nestačili se divit.

Marta Šindlauerová 3. prosince 2019

Obočí totiž pejskovi zůstalo. Bylo tedy očividné, že se jedná o zvláštní projev pigmentace. A protože zaměstnancům útulku připomínalo vzezření fenky mexickou umělkyni Fridu Kahlo, která se mimo jiné výrazným obočím proslavila, pojmenovali ji Frida. Fotografie atypického psa pak umístili na sociální sítě a nabídli jej k adopci. Podobně nevěřícných reakcí se Frida dočkala i tam – lidé nevěřili, že by bylo “obočí” opravdové.

Výzvu k adopci si přečetla i Oksana Maimsina, která o tom, že si psa s lidskou tváří vezme, neváhala ani chvilku a ihned se do Fridy zamilovala. Mezitím se Ruskem začal příběh fenky-modelky virálně šířit. Ženy a dívky, které utrácely tisíce za kosmetickou úpravu obočí, bledly závistí. Tento čtyřnohý přítel měl obočí zcela zdarma a ještě k tomu v podstatě dokonalé. Zoologové později dodali, že se tento pigment mohl objevit v tak neobvyklém místě proto, že má fenka v sobě nejspíše něco z huskyho, který má obočí podobného tvaru i barvy.

Nová majitelka psa přejmenovala na “Betty” (na “Fridu” prý paradoxně vůbec nereagovala), založila mu vlastní účet na Instagramu (“brovisvoi” neboli “přírodní obočí”) a brzy se její miláček objeví v několika státních televizích, kde svou krásu ukáže v HD. Oksana psa s velkou oblibou obléká do různých módních kousků, což Betty přidává na lidském výrazu možná ještě více. Už opravdu zbývá jen promluvit…

Další články

Zavří­t reklamu