válkaČeskoslovenskoobjevy

Pes odmítal opustit ohořelý kalifornský dům. Po měsíci se znovu setkal s majitelkou

Pes odmítal opustit ohořelý kalifornský dům. Po měsíci se znovu setkal s majitelkou
Zdroj: boredpanda.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

Během největšího požáru v historii Kalifornie, který probíhal po většinu letošního listopadu, přišla o svůj dům také Andrea Gaylord. Její pes Madison však odmítal zdevastované obydlí opustit a věrně ho hlídal až do dalšího shledání s majitelkou.

Simona Knotkova 18. prosince 2018

Letošní požáry v Kalifornii si vyžádaly 85 lidských životů a takřka 19 tisíc zničených budov. Mezi nešťastníky, kterým nemilosrdný oheň vzal domov, patří také Andrea Gaylord z Paradise. Kvůli požáru musela 8. listopadu okamžitě opustit město a nestihla si s sebou vzít ani své psy Madisona a Miguela.

Oběma domácím mazlíčkům se katastrofu naštěstí podařilo přežít. Zatímco Miguel skončil ve více jak 136 kilometrů vzdáleném útulku, Madison ale zůstával na místě spouště a jako správný hlídač o dům stále dával pozor. O několik dní později ho našla pracovnice útulku Shayla Sullivan, kterou Gaylord kontaktovala s prosbou o pomoc.

Pes se zvířecími záchranáři nechtěl spolupracovat a odmítal opustit trosky domu. Lidé z útulku se tak aspoň postarali, aby měl zajištěný přísun potravy a vody do té doby, než se znovu setká se svou majitelkou.

„Pokud tam pro zvířata nemohou být evakuování, vždycky to budu já a své úsilí nevzdám až do momentu, kdy se k nim majitelé budou moci znovu vrátit,“ sdělila Sullivan.

V případě Madison se naštěstí skutečně jednalo o příběh se šťastným koncem. Na začátku prosince se skoro po měsíci znovu setkal s Gaylord.

„Mám radost, že vám můžu oznámit, že Andrea se dnes mohla vrátit na svůj pozemek a setkala se tam s Madisonem! Zůstal tam, aby opatroval to, co zbylo z jeho domu. Po celou dobu byl svým lidem věrný. Mám slzy v očích, když to teď píšu. Nezastrašil ho ani oheň. Musel to být pro něho příšerně dlouhý měsíc. Kéž je před námi ještě spousta takových shledání! Nevzdávejme se naděje,“ popsala Sullivan moment setkání na Facebooku.

Slovy nadšení nešetřila ani majitelka samotná. „Představte si, jak musí být takové zvíře věrné, když zůstává i v těch nejhorších podmínkách a čeká na vás. Jeho instinkty mu říkají, aby se staral o svou smečku, a my jsme její součástí. Ten pocit je utěšující,“ řekla o celé situaci.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu