válkaČeskoslovenskoobjevy

Peruánský herec a aktivista se oženil s 1000 let starým stromem

Peruánský herec a aktivista se oženil s 1000 let starým stromem
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 1 fotka+ 2 fotky

Je mezi nimi hodně velký věkový rozdíl, vlastně i výškový. Také nejsou ze stejného živočišného druhu, vlastně nemají společného vůbec nic. Přesto se vzali. Známý peruánský herec a aktivista Richard Torres si vzal rovněž velmi známý Tulský strom.

Tomáš Chalupa 7. června 2016

Tulský strom je tisíc let starý tisovec rostoucí na pozemku mexického kostela Santa Maria del Tule. Kolem tohoto stromu byla uspořádána opravdová svatební veselice se vším všudy, včetně svatebních šatů pro tisovec. Torres se tímto nevšedním činem snažil upozornit na problematiku systematického odlesňování v Jižní Americe, ale i dalších částech světa. „Zastavme ruce, které kácí stromy,“ je heslo Torresovy kampaně. „Vyzývám prezidenta Mexika, aby zastavil tuto genocidu,“ pronesl na své svatbě Torres.

V oblasti stromů praktikuje Torres „mnohoženství“, protože tohle je už třetí strom, který si vzal. A hodlá v tom pokračovat i nadále. Proti odlesňování bojuje prakticky celý svůj život, při jednom protestu se zcela nahý postavil proti kácení stromů v peruánském národním parku.

Tulský strom je tisovec druhu Taxodium mucronatum rostoucí na pozemcích kostela v centru mexického města Santa Maria del Tule ve státě Oaxaca. Je významný obrovským průměrem kmene. V roce 2005 bylo při měření obvodu kmene Tulského stromu naměřeno 42 m a průměr činil 14 m. Strom je vysoký asi 35 m a odhady jeho stáří se pohybují mezi 1200 a 3000 roky. Vlivem ekologické zátěže a silného automobilového provozu v blízkosti strom jeví známky špatného zdraví a zřejmě pomalu umírá.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu