válkaČeskoslovenskoobjevy

Peruánská společnost vyrobila dřevěný laptop, prý vydrží 15 let

Carrascos je název rodinné firmy, jejíž členové jsou počítačoví a marketingoví experti. Společnost se rozhodla, že přinese výpočetní technologie do zaostalých nebo odlehlých částí země a přišla s dřevěným laptopem, který má fungovat patnáct let.

Tomáš Chalupa 19. září 2019

Výsledkem jejich snažení je Wawalaptop, který stojí jen něco kolem 235 dolarů, což je velmi příznivá cena. Původní Wawalaptop byl představen už v roce 2015, ale jeho vylepšená verze 2.0 přichází až nyní. Teprve tento laptop je ze dřeva, navíc běží na operačním systému Linux, který je zdarma. Vše je recyklovatelné a také lehce upgradovatelné. Zatímco o původní Wawalaptop nebyl takový zájem, jeho nástupce je prý už na trhu úspěšný.

Wawalaptop lze nabíjet klasicky ze zásuvky nebo pomocí solárních panelů. Dřevěná deska se dá navíc velmi lehce vyměnit, takže pokud je potřeba, je možné ji stále obnovovat. To napomáhá také lehčímu upgradování notebooku. Teoreticky tak může vydržet navěky, stačí jen vyměňovat dřevěnou desku.

Podle tvůrců se Wawalaptop hodí jako učební pomůcka na peruánské základní školy, právě díky své jednoduchosti, odolnosti a nízké ceně. Ostatně slovo wawa znamená dítě a jasně tak ukazuje, komu je počítač určen především.

Další články

Zavří­t reklamu