válkaČeskoslovenskoobjevy

Pentagon dále sleduje UFO, má na to program

Pentagon dále sleduje UFO, má na to program
Zdroj: iflscience.com

The Unidentified Aerial Phenomenon Task Force, tak se jmenuje speciální program, který provozuje Pentagon a jenž má za cíl sledování UFO, tedy nevysvětlitelných vzdušných jevů. Samotný program není tajný, ovšem jeho výsledky zřejmě ano.

Tomáš Chalupa 26. srpna 2020

Program probíhá pod Pentagonem, konkrétně americkou námořní zpravodajskou službou. Navazuje na předchozí programy, jako byly Blue Book nebo Advanced Aerospace Threat Identification Program (AATIP), který byl spuštěn v roce 2007. Zlom pro všechny tyto aktivity nastal v roce 2012, kdy byly všechny programy zaměřené na UFO postupně ukončeny a jejich výsledky později částečně zpřístupněny veřejnosti. Americká vláda se tak snažila ukázat, že nic netají a že žádné poznatky o UFO, které by stály za řeč, vlastně nemá.

Jenže to bylo jen půl pravdy. Pentagon ve skutečnosti nikdy se sledováním případů UFO nepřestal. Program The Unidentified Aerial Phenomenon Task Force byl aktivní v roce 2017 a zůstává aktivní dodnes. Americká vláda existenci tohoto programu nijak netají, ale na druhou stranu jsou tajné všechny konkrétní případy, kterými se zabývá. Takže vlastně nic nového, takto to fungovalo i mnoho let předtím. O program The Unidentified Aerial Phenomenon Task Force se začal zajímat senát, čímž vyšla jeho existence oficiálně najevo. Senát si vymohl, že chce být o aktivitách informován, protože na ně schvaluje rozpočet, a také si vymínil, že musí Pentagon posílat tiskové zprávy veřejnosti, kde má sdělovat podstatné informace, které nepodléhají utajení. Veřejnost má podle senátorů nárok vědět, co se v oblasti pátrání po UFO děje. Tak uvidíme, s čím experti na mimozemšťany přijdou.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu