válkaČeskoslovenskoobjevy

Peníze neměli, stejně si pořídili druhé dítě. O jejich syna se kvůli prohrané žalobě nyní musí starat starší dcera

Peníze neměli, stejně si pořídili druhé dítě. O jejich syna se kvůli prohrané žalobě nyní musí starat starší dcera
Zdroj: Unsplash

Mnoho lidí si pořizuje děti, aniž by jim dokázalo zajistit dostačující materiální zázemí. Že se to někdy může pořádně zvrtnout, příkladně dokládá bizarní kauza z Číny.

Simona Knotkova 14. července 2021

Dvaadvacetiletá žena, uváděná čínskými médii jako Le Le, měla před sebou velkou budoucnost. Zatímco se sama dokázala uživit, úspěšně absolvovala vysokoškolské studium a plánovala započít svou kariéru. Namísto toho se z ní nedobrovolně stala náhradní matka, a to svému vlastnímu dvouletému bratrovi. Bizarní případ proletěl čínskými médii a na internetu spustil rozsáhlou debatu.

Thumbnail # Čínská rodina si přála chlapce tak moc, že ignorovala politiku jednoho dítě. Dnes má 12 potomků
Mohlo by Vás zajímat:

Čínská rodina si přála chlapce tak moc, že ignorovala politiku jednoho dítě. Dnes má 12 potomků

Le Le byla dlouhé roky jedináček a přežívala jenom díky přídavkům, které její rodiče dostávali od státu. I přes dlouhotrvající neuspokojivou finanční situaci si manželé po dvaceti letech pořídili další dítě. Brzy ale zjistili, že je druhá rodičovská role nad jejich síly. Požádali tedy, aby si chlapce vzala do péče jejich majetnější dcera, která ale z pochopitelných důvodů odmítla. Rodiče se ji tedy rozhodli zažalovat, a co je ještě absurdnější, vyhráli.

Thumbnail # Matce unesli před 32 lety dítě. Nyní se s ním znovu setkala
Mohlo by Vás zajímat:

Matce unesli před 32 lety dítě. Nyní se s ním znovu setkala

Rozhodnutí soudu bylo založeno na paragrafu č. 29, pojednávajícím o manželském právu občanů Čínské lidové republiky. Podle něj jsou dospělí jedinci v případě úmrtí rodičů nebo jejich neschopnosti starat se o nezletilé děti povinni vzít si do své péče mladší sourozence. Porota bohužel nijak nezvážila skutečnost, že si manželé pořizovali druhé dítě i navzdory tomu, že byli velmi dobře obeznámeni se špatnou životní situací. Na jejich lehkomyslnost nyní doplatila dcera, které se tak do budoucna zkomplikovala jak její kariéra, tak možnost založení vlastní rodiny.

Thumbnail # Všichni ho opustili. Nakonec si chlapce vzal do péče muž, který měl sám smutné dětství
Mohlo by Vás zajímat:

Všichni ho opustili. Nakonec si chlapce vzal do péče muž, který měl sám smutné dětství

Lidé na sociálních sítích rozhodnutí soudu kritizují a považují za nespravedlivé vůči mladé ženě. Případy, kdy rodiče nejsou schopni finančně zabezpečit své děti, nejsou přitom v Číně ojedinělé. Poté, co v roce 2015 skončila tamní politika jednoho dítě, si druhého potomka často pořizují páry, které nemají dostatečné materiální zázemí. V případě dalších narozených dětí navíc čínští rodiče platí tučné pokuty.

Další články

Zavří­t reklamu