válkaČeskoslovenskoobjevy

Pelikáni se po 6 letech dočkali mláděte. Samec neskrýval hrdost

Pelikáni se po 6 letech dočkali mláděte. Samec neskrýval hrdost
Zdroj: Twinnies Pelican and Seabird Rescue

V australském středisku pro pelikány přivítali nový přírůstek. Díky malému podvodu ho vysadil pár, který na vlastní potomky čekal dlouhých šest let.

Simona Knotkova 12. srpna 2021

Pelikán pojmenovaný Pan Percival je obyvatelem zařízení pro ochranu opuštěných zvířat Twinnies Pelican and Seabird Rescue v australském Queenslandu už osmnáct let. Pečovatelé ho odchytili na ostrově Chambers Island v Maroochydore, kde se často zaplétával do rybářských sítí a háčků. Po transportu do záchranné stanice mu veterinář vyléčil jeho zraněné křídlo. Pelikán si následně našel partnerku, se kterou se pokoušel vysedět mládě. Dlouhých šest let se dvojici nedařilo, až se pečovatelé rozhodli pro malý podvod.

Thumbnail # Unikátní video zachycuje pomocí go-pro kamery první let pelikána
Mohlo by Vás zajímat:

Unikátní video zachycuje pomocí go-pro kamery první let pelikána

„Pan Percival své snažení mít mladé nikdy nevzdával. Společně se svou partnerkou seděl na vejcích, ale ta se nikdy nevylíhla. Dělal to už šest let a nám ho bylo velmi líto, protože se vždy smutně díval na ostatní ptáky a jejich mláďata. Protože jsme chtěli, aby byl také on šťastný, rozhodli jsme se pro jednu věc. Vyměnili jsme jejich vejce za vejce z jiného hnízda. Pan Percival a jeho družka se na vejci střídali a dnes se z něj konečně vylíhlo mládě. Nemohli jsme uvěřit, jak byl Pan Percival pyšný jako páv,“ stojí na facebookových stránkách australského zařízení.

Dle slov pečovatelů vypadá pelikán šťastnější než když dřív. Jsou rádi, že jejich malý, ale dobře míněný podfuk se setkal s kýženým výsledkem.

Thumbnail # Žena nosila přes měsíc v podprsence vejce. Vylíhlo se jí roztomilé káčátko
Mohlo by Vás zajímat:

Žena nosila přes měsíc v podprsence vejce. Vylíhlo se jí roztomilé káčátko

„Jsme na něho velmi pyšní. Mládě pelikána nádherně roste a pozorováním jsme zjistili, že ho samec krmí víc než samička, i když se oba střídají v sezení. Dojal nás! Můžete dobře vidět, jak se svou partnerkou mládě miluje. Jsme rádi, že konečně zažívá to, co ostatní pelikáni, kteří jsou obklopeni mladými. Je to pro něho opravdová láska. Je pro nás ctí vidět, jak Pan Percival odvádí se svou partnerkou skvělou práci ve vychovávání potomka. Pravidelně ho krmí ulovenou rybou a poté dostává rybu od nás. Žije se mu skvěle u naší přehrady,“ pochvalují si pracovníci stanice na sociální síti.

Další články

Zavří­t reklamu