válkaČeskoslovenskoobjevy

Pejsek se chodí sám venčit. Do parku jezdí autobusem

+ 1 fotka+ 2 fotky

Kříženec labradora a bulteriéra Eclipse je v Seattlu pověstný jako pes, co se chodí sám venčit. Dobře ho znají hlavně cestující autobusové dopravy.

Simona Knotkova 1. prosince 2017

Začalo to před čtyřmi lety. Majitel fenky Jeff Young tehdy čekal na zastávce a kouřil. Společně jeli na vycházku do nedalekého parku. Autobus tenkrát už přijel, ale on se rozhodl, že si kvůli cigaretě počká na další. Eclipse (v českém překladu Zatmění) měla však jiný pohled na věc.

Do autobusu nastoupila a čekala, až se k ní přidá i páníček. Na jeho volání, ať z něho vyjde, nereagovala. A tak se stalo, že zatímco Young stál pořád na zastávce, dveře se zavřely a autobus odvážel pejska do parku samotného.

„Oddělili jsme se tehdy. Do autobusu nasedla beze mě a já ji znovu zastihl až v parku. Není to těžké se tam dostat. Jsou to jen čtyři zastávky odsud,“ vypráví muž.

Od té doby čas od času sama cestuje autobusem a chodí se venčit, když její majitel nestíhá nebo nemá čas s ní jít. V okolí se stala místní celebritou a cestující ji zbožňují. Když mají štěstí a v autobuse na ni narazí, pořizují si s ní fotky. Podle snímků se zdá, že i fenka si to všechno náramně užívá.

„Všichni ji tu znají. V autobuse sedí stejně jako lidé. Dělá nám radost. Jak byste nemohli milovat něco takového?“ ptá se jedna z cestujících Tiona Rainwater.

Youngovi často volají cizí lidé, kteří Eclipse v parku potkají a myslí si, že pejsek ztratil majitele. „Tak jednou do týdne mi někdo volá a říká, že Eclipse našel. Musím jim říkat: ‚Ne, to je v pořádku. Ona ví, co dělá.‘ Do parku chodí už čtvrtým rokem, takže je s prostředím naprosto seznámená. Je to pes, který se naučil jezdit autobusem i chodit po chodníku stejně jako my.“

Problém nedělají pejskovi ani řidiči. V okrese King County je na každém z nich, zda zvíře do svého vozu pustí. Eclapse se však doposud nesetkala s odmítavým přístupem. Lásku jí vyznává také sama autobusová společnost, která si cení, že pes jezdí zrovna s nimi.

Dokonce vtipkují: „Byla by v mnohem větším bezpečí, kdyby na vodítku měla svého majitele.“

Další články

Zavří­t reklamu