válkaČeskoslovenskoobjevy

Pavel Kašin byl jedním z nejlepších světových parkouristů. Chybný skok ho bohužel stál život

Pavel Kašin byl jedním z nejlepších světových parkouristů. Chybný skok ho bohužel stál život
Zdroj: allthatsinteresting.com

Nebál se výšek a náročné techniky a rád posouval své hranice. Jeden z posledních triků ho ale bohužel stál život. Fatální skok zachytil na fotografii jeho kamarád.

Simona Knotkova 22. října 2018

Pojmem parkour nazýváme sportovní disciplínu, jejímž základem je dostat se z jednoho bodu do druhého prostřednictvím vlastního těla. K tomu parkouristé využívají salta, přemety nebo skoky a překonávají libovolné překážky. Nepoužívají přitom žádné ochranné pomůcky. Mezi nejlepší parkouristy světa patřil i Pavel Kašin z Petrohradu, který udivoval svými odvážnými a technicky náročnými kousky. Jeden takový se mu stal bohužel osudným a příkladně ukázal temnou stránku atraktivní pohybové aktivity.

K tragické události došlo v červenci roku 2013. Kašin vylezl na střechu šestnáctipatrové budovy a na její ani ne metrové římse chtěl udělat salto vzad. Nahoře s ním byli i kamarádi Vladimir Lapik a Saša Bitkov, kteří měli celý adrenalinový kousek dokumentovat. Nakonec se jim nešťastnou náhodou podařilo zachytit děsivý moment před smrtí. Parkouristovi salto totiž nevyšlo a namísto doskoku na římsu se zřítil z více jak šedesátimetrové výšky…

„Vůbec jsme nedokázali pochopit, co se stalo,“ vypovídal později Lapik. „Podobný trik dělal už několikrát a vždycky ho zvládl bez chyby. Možná ho tehdy něco rozrušilo.“

Zpráva o jeho skonu zasáhla celý parkourový svět. Právě díky pořízené fotografii se jeho příběh dostal i k lidem mimo sportovní komunitu. Rodiče Pavla souhlasili se zveřejněním šokujícího snímku, který zachycoval poslední chvíli jejich syna mezi živými. Doufali, že fotografie bude sloužit jako výstraha dalším dobrodruhům, kteří by se chtěli o podobně nebezpečné triky pokoušet. Byli názoru, že pokud snímek zachrání životy jiných, smrt jejich potomka nebyla tolik zbytečná.

Kamarádi, kteříý smrtelný trik zaznamenali, se odradit nicméně nenechali a parkouru se věnují nadále. „Na internetu máme už svou základnu fanoušků. Naše komunita je oddaná sportu a všichni tvrdě makáme na tom, abychom byli nejlepší,“ uzavírá Lapik.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu