válkaČeskoslovenskoobjevy

Paul McCartney zavzpomínal na Lennona: „Jsem rád, že jsme se nakonec udobřili“

Paul McCartney zavzpomínal na Lennona: „Jsem rád, že jsme se nakonec udobřili“
Zdroj: Wikimedia Commons, Eric Koch, CC BY-SA 3.0 nl

Konec The Beatles znamenal málem i konec jednoho z největších hudebních přátelství. Paul McCartney a John Lennon to ale nakonec ustáli, jak prozradil první jmenovaný muzikant v nedávném rozhovoru.

Simona Knotkova 30. července 2021

9. října by John Lennon oslavil osmdesáté narozeniny. Jeho syn Sean si k této příležitosti pozval do studia BBC Radio 2 několik hostů, které v rámci pořadu John Lennon At 80 vyzpovídal. Mezi pozvanými hosty nemohl chybět také jeho spoluhráč z The Beatles Paul McCartney. Ten společně s Lennonem utvořil skladatelskou dvojici, která dodnes bývá považována za tu nejúspěšnější vůbec. Stačilo přitom málo a cesty muzikantů se po bouřlivém konci slavné kapely nadobro rozešly. I k tomuto momentu se McCartney během rozhovoru vrátil a vyjádřil vděk nad tím, že se tak nakonec nestalo.

Thumbnail # Svatbu Paula McCartneyho s Lindou málem zrušila partnerská hádka. Neobjevil se na ní ani jeden z Brouků
Mohlo by Vás zajímat:

Svatbu Paula McCartneyho s Lindou málem zrušila partnerská hádka. Neobjevil se na ní ani jeden z Brouků

„Vždycky říkám lidem, že jednou z nejúžasnějších věcí po všech těch beatlesáckých blbostech, hádkách a obchodních rozdílech bylo to, že jsem se s tvým otcem dal znovu dohromady. Opravdu by mě hodně bolelo na srdci, kdyby k tomu nedošlo. Bylo tak půvabné, že jsme to udělali, a skutečně mi to dodává sílu,“ sdělil do éteru osmasedmdesátiletý hudebník.

Prozradil, že naději v šťastný konec mu mimo jiné dodávala fotografie jeho manželky Lindy, na které je Paul během nahrávání posledního alba Abbey Road zachycený v družném hovoru s Johnem. „Ta fotka mi dodávala naději. Byl to ten malý obrázek, kterého jsem se držel. Můžeš na něm vidět, jak si vzájemně nasloucháme, smějeme se a já tam něco sepisuju, takže jsme společně dělali na něčem uměleckém a zajímavém.“

Thumbnail # Lennon měl strach, že z koncertní pauzy dostane depku. Zamířil znovu před kameru
Mohlo by Vás zajímat:

Lennon měl strach, že z koncertní pauzy dostane depku. Zamířil znovu před kameru

Během interview přišla taky řeč na kouzlo jejich skladatelského tandemu.

„Zaprvé jsme byli dobří. Zadruhé jsme spolu vyrůstali. Jako malé děti jsme společně dělali první krůčky, společně jsme se učili chodit a společně jsme se učili běhat. Velmi podstatný byl taky fakt, že jsme se navzájem ovlivňovali a učili se, a to nejenom o písničkách a životě. Protože jsme tu cestu urazili spolu, řekli jsme si pak: ‚Hej, budeme po ní pokračovat dál a třeba se zlepšíme.‘ A tak jsme to udělali a pokud jsem pak udělal něco, co se trochu odklonilo z křivky, tak pak John přišel s něčím, co se zase trochu odklonilo od mé křivky. A potom jsem zase přišel s něčím jiným já. Bylo mezi námi hodně přátelské soutěživosti,“ řekl McCartney.

Další články

Zavří­t reklamu