válkaČeskoslovenskoobjevy

Paul McCartney a koronavirus: Těžký čas mu pomáhá přečkat myšlenka na rodiče, kteří přežili válku

Paula McCartneyho před nedávnem vyzpovídal moderátor BBC 6 Music Matt Everett. Řeč se pochopitelně stočila také na koronavirus a s ním nařízené omezení volného pohybu. Muzikant prozradil, že většinu karantény strávil na farmě v Sussexu, kde složil a nahrál nové skladby pro nadcházející řadovku. Naději v lepší zítřky mu v těžké době dodává vzpomínka na rodiče.

Thumbnail # Paul McCartney zavzpomínal na Lennona: „Jsem rád, že jsme se nakonec udobřili“
Mohlo by Vás zajímat:

Paul McCartney zavzpomínal na Lennona: „Jsem rád, že jsme se nakonec udobřili“

„Nenávidím to. Jak si pustíte zprávy a posloucháte, kolik lidí zase zemřelo. Po čase to začne být deprimující. Popravdě mi ale hodně pomáhá vzpomínka na mé rodiče, Jima a Mary, kteří zažili druhou světovou válku. Oba přežili. Přežili bombardování, čas, kdy se všude umíralo, a stejně z toho vyšli s neuvěřitelnou kuráží,“ řekl do éteru.

Hudebník strávil své dětství v Liverpoolu, které bylo během Blitzu jedním z nejvíce bombardovaných míst Velké Británie. V prvních letech života byl svědky toho, jak se jeho město znovu stavělo na nohy.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Wishing Mothers all over the world a Happy #MothersDay – Paul ? #PaulMcCartney

Příspěvek sdílený Paul McCartney (@paulmccartney),

„Jako děti z Liverpoolu jsme si říkali: ‚Pojďme si to užít. Vyvalte sudy (v originále Roll Out The Barrel, narážka na text anglické verze české skladby Škoda lásky, která byla v čase války populární mezi vojáky na všech frontách, pozn. red.).‘ Měli jsme toho úžasného válečného ducha stejně jako všichni ostatní lidé, kteří toho měli už po krk. Takto jsem byl vychováván, takže je dobré z toho dneska čerpat a říkat si: ‚Pokud to zvládli oni, zvládnu to i já.‘

Asi nepřekvapí, že jedním z nejlepších prostředků proti depresi a úzkosti je pro McCartneyho jeho kytara. „Vždycky ji mám po ruce, je to můj přítel. Zeptej se na to dalších kytaristů a hráčů, řeknou ti to samé. K neživému objektu si vytvoříte vztah a stane se pro vás velmi důležitým. V začátcích The Beatles jsme s Johnem říkali, že je to jako psychiatr. Když je vám mizerně a zalezete si s kytarou někam do komory, hned je vám líp,“ sdělil Everettovi.

Thumbnail # Takhle vypadal legendární Brouk v dětství. O matku bohužel přišel ve čtrnácti
Mohlo by Vás zajímat:

Takhle vypadal legendární Brouk v dětství. O matku bohužel přišel ve čtrnácti

Jeho osmnáctá sólová nahrávka McCartney III se na pultech obchodů objeví 11. prosince.

Další články

Zavří­t reklamu