válkaČeskoslovenskoobjevy

Patří k nejoblíbenějším hercům Hollywoodu. V pozadí života Keanu Reevese ale stojí tragédie

Patří k nejoblíbenějším hercům Hollywoodu. V pozadí života Keanu Reevese ale stojí tragédie
Zdroj: whydontyoutrythis.com

Před pár lety proletěl internetem meme smutného Keanu Reevese sedícího na lavičce. Byla to jenom legrace, nicméně osobní život hollywoodského sympaťáka má k humoru daleko.

Simona Knotkova 3. května 2016

Se ztrátou blízkého člověka se musel vyrovnávat už ve třech letech, kdy jeho rodinu opustil otec. Herec se pak několikrát stěhoval a vystřídal celkem čtyři střední. Studium pro něho bylo vzhledem k dyslexii ale velmi obtížné a nepodařilo se mu získat ani maturitu. To nakonec možná ani nebylo tak podstatné, protože na začátku osmdesátých let započala jeho filmová kariéra. Ale pak přišla další tragédie.

Tříletý Keanu.

Tříletý Keanu.

Coby sedmadvacetiletý se v roce 1991 objevil po boku Rivera Phoenixe ve Van Santově snímkuý Mé soukromé Idaho. Blízké přátelství dvojice ale o dva roky později ukončila smrt v důsledku předávkování mladšího Phoenixe. Ještě větší rána následovala v roce 1999.

Keanu a River byli nejlepší přátelé.

Keanu a River byli nejlepší přátelé.

Zatímco kinům tehdy Keanu suverénně vládl jako Neo v Matrixu, v soukromí se jeho přítelkyni Jennifer Symeové narodila mrtvá dcera Ava. Jenom o osmnáct měsíců později pak přišla o život kvůli autonehodě sama Jennifer. A hercově utrpení ještě stále nebyl konec. Během natáčení Matrix Reloaded se pro změnu dozvěděl, že mladší sestra Kim trpí leukémií.

Dvojice spolu v čase smrti Jennifer už nežila. Stále si ale byli velmi blízcí.

Dvojice spolu v čase smrti Jennifer už nežila. Stále si ale byli velmi blízcí.

I přes velkou duševní bolest však Keanu nikdy nezatrpkl. Platí za jednoho z největších filantropů filmových studií. Většinu svých peněz dává anonymně charitě či chudším spolupracovníkům. Je jednou z tváří organizace PETA. Během filmování se nad nikoho nepovyšuje a naopak se zajímá i o ty nejméně důležité členy štábu. A potkat ho můžete třeba mezi obyčejnými lidmi v newyorské podzemce.

Mnoho už napovídá jeho výrok o slávě: „Je jednoduché zůstat na zemi. Chodíme po ní každý den. Snad dnes jednapadesátiletého, ale stále mladistvě vypadajího Reevese čekají jen dobré věci!

Další články

Zavří­t reklamu