válkaČeskoslovenskoobjevy

Pátrání po dívkách z negativů: fotografka doufá, že najde novou Vivian Maierovou

Pátrání po dívkách z negativů: fotografka doufá, že najde novou Vivian Maierovou
Zdroj: facebook
+ 8 fotek+ 9 fotek

Je tomu šest let, co John Maloof zakoupil v dražbě desítky tisíc negativů a postupně je zveřejňoval na internetu. Díky tomu svět objevil dosud neznámou fotografku Vivian Maierovou, která pracovala jako chůva a fotila jen takzvaně do šuplíku. Podobně vzrušující pátrání po původu fotografií nedávno vyvolala série tajemných negativů, na které v jednom sekáči v Richmondu narazila místní fotografka Meagan Abellová.

blondie 6. listopadu 2015

Meagan negativy zaujaly, tak si je koupila a doma pak vyvolala. To, co pak před jejíma očima vystoupilo, ji nesmírně uchvátilo. Snové snímky zachycovaly dvě mladé ženy stojící na pláži a kráčející do moře v narůžovělé záři zapadajícího slunce. Romantická barevná kompozice a dokonale měkké stíny nejsou však tím jediným, čím tyto fotky přilákaly zájem mnoha lidí na internetu, kde Meagan svůj nalezený poklad sdílela. Všechny vzrušilo tajemství, které tyto fotky halí. Kdo je jejich autorem a koho zachycují?

Majitel obchůdku, kde Meagan fotky objevila, nemá nejmenší tušení, a tak fotografce nezbylo než vyzvat veřejnost, aby jí pomohla s pátráním. Za tímto účelem založila speciální stránky na Twitteru i na Facebooku.

Většina lidí se shodla na tom, že fotky byly pořízeny někde na pobřeží v Kalifornii. Soudě podle oblečení vznikly mezi 40. a 50. lety minulého století, pravděpodobně až po válce. Fotografce Janelle Pietrzak se nakonec podařilo lokalitu identifikovat – jde o pláž Dockweiler v Los Angeles. Na důkaz svého tvrzení vytvořila koláž překrytím dvou snímků.

Pobřeží na fotce se perfektně kryje s pláží Dockweiler v Los Angeles.

Pobřeží na fotce se perfektně kryje s pláží Dockweiler v Los Angeles.

Bohužel totožnost dívek nebyla dosud odhalena, je to z velké části také proto, že jim do tváře není téměř vidět. Neozval se ani autor fotografií či kdokoli z příbuzných či známých. Meagan má však po ruce pár teorií o vzniku těchto fotek.

„Mou nejoblíbenější je ta, že tyhle ženy se milovaly a chtěly se navzájem vyfotografovat. Také se mi líbí představa, že by mohlo jít o propagační snímky k nějakému filmu z 50. let,“ řekla.

I když se nakonec nepodaří tajemný původ fotek odhalit, Meagan těší, že propojily tolik lidí na světě. „Myslím, že je nádherné, kolik lidí se do těchto fotek stejně jako já zamilovalo,“ zkonstatovala.

Další články

Zavří­t reklamu