Dnes šestnáctiletý Josh Bell se stal po roce podnikání milionářem.

Dnes šestnáctiletý Josh Bell se stal po roce podnikání milionářem. | zdroj: Daily Mail


Patnáctiletý kluk vytvořil doma na koleně vlastní hotelový a rezervační systém. První rok vydělal osm milionů!

TÉMATA: podnikání | cestování | lidé

user-avatar

Yvonne K.

4. 01. 2017 | 08:00

Většina teenagerů používá počítače k hraní videoher a chatování s kamarády. To patnáctiletý britský středoškolák Josh Bell si na počítači založil vlastní mezinárodní cestovní agenturu, kterou provozuje doma ve svém pokoji. Stránky mu v prvním roce podnikání vydělaly neuvěřitelných 250 000 liber, což je v přepočtu bezmála osm milionů korun!

Josh Bell je typický self-made milionář, což značí, že s podnikáním začínal od nuly jako naprostý samouk. Sám se naučil kódování, svůj web si sám postavil a po jedné poučné konverzaci, kterou zapředl s jistým hoteliérem na rodinné dovolené, navázal kontakt s mezinárodními hotelovými společnostmi. 

Šokovalo ho, když zjistil, jak velkou provizi si renomované cestovatelské weby berou od hoteliérů, a vycítil v tom velkou příležitost pro rozjezd vlastního byznysu. Rozhodl se tyto služby nabízet levněji. Bylo mu pouhých 15 let, když doma na koleně vytvořil webové stránky s on-line rezervačním systémem, které nazval TRLA Hotels. V současnosti jeho web registruje více než 95 000 hotelů z celého světa a příjmy z prodeje jen rostou. Josh Bell a jeho webové stránky

Teenager  má sice domácí zázemí a plnou podporu svých rodičů, ale o každodenní provoz svých stránek se musí starat sám, nikdo mu s tím nepomáhá, ani jeho mladší bratr Owen. Vedle podnikání Josh samozřejmě také studuje. “Organizuje dovolené pro naši rodinu a naše rodinné přátele a dokonce navrhl web pro místní komunitní centrum. Jsem na něj velmi hrdá,” řekla deníku The Daily Mail Joshova matka Linda.

user-avatar

Yvonne K.

4. 01. 2017 | 08:00

Zavří­t reklamu